Kanał regatowy otrzyma drugie życie. Ruszył przetarg na modernizację obiektu

Kanał regatowy otrzyma drugie życie. Ruszył przetarg na modernizację obiektu
Kolejny obiekt w Parku Śląskim zostanie poddany modernizacji.fot. Park Śląski

W Parku Śląskim rozpoczęły się przygotowania do realizacji kolejnej sporej inwestycji. Tym razem modernizacji ma zostać poddany kanał regatowy.

Ilość inwestycji realizowanych w ostatnich latach na terenie Zielonych Płuc Śląska naprawdę robi wrażenie. W ostatnim czasie informowaliśmy m.in. o rozpoczynającej się modernizacji miasteczka ruchu drogowego, które ponownie stanie miejscem edukacji i wartościowej zabawy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejna inwestycja w Parku Śląskim. Przyszła pora na miasteczko ruchu drogowego

Projektuj i buduj – pora na kanał regatowy

Park Śląski nie zwalnia tempa jeżeli chodzi o wspomniane inwestycje. Dziś za pośrednictwem strony internetowej włodarze Zielonych Płuc Śląska poinformowali o ogłoszeniu przetargu na modernizację kanału regatowego.

Obiekt znajduje się w centrum parku, dokładnie między al. Fali, a promenadą gen. J. Ziętka. Na środku zbiornika wodnego znajduje się wyspa, na którą prowadzą dwie kładki. Niestety ze względów bezpieczeństwa są one nieczynne już od kilku lat.

Przetarg został ogłoszony w systemie projektuj i buduj. Prace mają zostać rozłożone na dwa etapy ze względu na sporą ilość inwestycji jaka dzieje się w parku. Dzięki temu zminimalizowana zostanie ilość niedogodności dla gości.

– Powierzchnia robót w pierwszym etapie zajmie blisko 31 tys. mkw. Prace obejmą m.in. odtworzenie istniejących murów oporowych i betonowych w granicy kanału z zachowaniem jego kształtu. Zbiornik zostanie opróżniony, by tak się stało, konieczne jest otamowanie go od strony Stawu Przystań – czytamy w komunikacie.

Oprócz tego na wspomnianej wyspie zostanie zerwana nawierzchnia i położona będzie nowa. Wymianie ulegną kładki, a także instalacja energetyczna i wodociągowa.

– Druga część inwestycji obejmie teren przyległy do kanału oraz wyspę. W ramach zadań planuje się m.in. nową aranżację części ogólnodostępnej dla przechodniów. Obiekt zyska zieleń i małą architekturę. Na realizację całego zadania przewidziano 2 lata – zapowiada Park Śląski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa