Ruch Chorzów nawiązał współpracę z kolejnym klubem partnerskim

Ruch Chorzów nawiązał współpracę z kolejnym klubem partnerskim
Na współpracę z Niebieskimi zdecydował się MKS Myszków.fot. Ruch Chorzów

Włodarze Ruchu Chorzów w dalszym ciągu pamiętają o sukcesywnym rozwoju klubu. Niebiescy nawiązali współpracę z kolejnym klubem partnerskim.

W ostatnich latach 14-krotny Mistrz Polski w ramach odbudowy klubu nawiązał współpracę partnerską z wieloma mniejszymi klubami ze Śląska. Teraz do dosyć sporej listy takich zespołów dołączył MKS Myszków.

– Dobre relacje z MKS-em utrzymujemy od dłuższego czasu. Teraz rozpoczęliśmy oficjalną współpracę. MKS jest dla nas kolejnym naturalnym Partnerem. Myszków to miasto od lat związane z Ruchem, dlatego liczymy, że nasza współpraca będzie przynosić korzyści nie tylko na płaszczyźnie szkoleniowej. MKS to klub z tradycjami, który w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia. Władzom klubu i jego sympatykom serdecznie gratuluję i życzę wielu sukcesów w kolejnych latach. Mam nadzieję, że pomoże w tym współpraca z „Niebieskimi” – mówił na łamach oficjalnej strony Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

MKS gra obecnie w 4. lidze grupie I śląskiej. Obecnie zespół znajduje się na 5. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 44 punktów.

– Bardzo się cieszymy, że Ruch zwrócił się do nas z propozycją nawiązania współpracy partnerskiej. Myszków to Niebieskie miasto i większość kibiców MKS-u to także fani Ruchu. Abstrahując od tych sympatii rozpoczynamy współpracę z renomowanym, rozpoznawalnym klubem, który mimo gorszego piłkarsko okresu wciąż znajduje się w ścisłej krajowej czołówce pod względem działań marketingowych, szkolenia dzieci i młodzieży, organizacji mediów klubowych, a swoją historią budzi respekt daleko poza granicami naszego kraju. Chcemy wykorzystać kontakty z Ruchem przy akcjach marketingowych, przy rozwoju MKS stream tv, a przede wszystkim przy szkoleniu naszych dzieciaków, których trenuje u nas ok. 150.  To wyjątkowy dzień dla MKS Myszków. Mam nadzieję,  że współpraca przyniesie korzyści obydwu stronom – mówi Rafał Jurasiński, Członek Zarządu MKS Myszków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa