Ruch straci ważnego zawodnika. Koniec przygody „Mokrego” na Cichej

Ruch straci ważnego zawodnika. Koniec przygody „Mokrego” na Cichej
Michał Mokrzycki jest ważnym ogniwem drużyn. Od nowego sezonu zagra jednak w innym klubie.fot. Marcin Bulanda

Taka wiadomość z pewnością nie ucieszy fanów chorzowskiego Ruchu. Niezależnie od tego, czy Niebiescy wywalczą awans, z klubem rozstanie się Michał Mokrzycki.

Umowa Michała Mokrzyckiego wygasa z końcem czerwca br. Pomocnik nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem. Od nowego sezonu będzie reprezentował barwy grającej w Ekstraklasie Wisły Płock.

– Moim celem zawsze była gra w Ekstraklasie. Nadarzyła się taka okazja, z której chciałem skorzystać i cieszę się z tego, że dostanę taką szansę. Z drugiej strony mam duży sentyment do Ruchu, bo dobrze się tutaj czuję i to bardzo fajny czas dla mnie – mówi Michał Mokrzycki za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu.

Dla 14-krotnego Mistrza Polski to niewątpliwie ogromna strata. Mokrzycki jest jednym z kluczowych zawodników Ruchu. W obecnym sezonie wystąpił w 31 meczach eWinner 2. ligi zdobywając 8 bramek i 3 asysty. Pomocnik wystąpi jeszcze z „eRką” na piersi, bowiem przed Niebieskimi mecze barażowe. Jeżeli podopieczni Jarosława Skrobacza pokonają jutro drużynę Raduni Stężyca, to wspomnianego Mokrzyckiego będziemy mogli zobaczyć jeszcze w potencjalnym finale.

– Ze swojej strony chciałbym podkreślić, że do ostatniej minuty baraży będę walczył o to, żeby „Niebiescy” grali w przyszłym sezonie w I lidze i wierzę, że na koniec mojej przygody z Ruchem będziemy mieć okazje do radości – deklaruje.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa