Ruch przed Turniejem Mistrzyń. Pozostała jedna niewiadoma

Ruch przed Turniejem Mistrzyń. Pozostała jedna niewiadoma
Piłkarki Ruchu - od lewej: Polina Masałowa, Sandra Kiel, Katarzyna Wilczek i Natalia Doktorczyk - przygotowują się do czerwcowego Turnieju Mistrzyń. W czwartek odbędzie się losowanie imprezyFot. Marcin Bulanda

„Niebieskie” w przyszły weekend stoczą walkę o awans do PGNiG Superligi Kobiet. Znają już przeciwniczki, lokalizację, poznały także układ gier. W czwartek natomiast dowiedzą się, kiedy wyjdą na parkiet.

MKS PR Urbis Gniezno oraz UKS Varsovia Warszawa to rywale KPR Ruch Chorzów w Turnieju Mistrzyń, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Brodnicy (hala OSiR). Tylko triumfator imprezy zapewni sobie prawo gry w PGNiG Superlidze Kobiet w sezonie 2022/23.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przedstawił układ gier turnieju w Brodnicy. Mecze w piątek i w sobotę odbędą się o godz. 18.00, zaś ostatnie, niedzielne spotkanie o godz. 12.00 (szczegóły poniżej). Pozostała już tylko jedna zagadka – wynik losowania turnieju, które zaplanowano na 26 maja (godz. 12.00).

Jutro dowiemy się, w jakich terminach „Niebieskie” stoczą pojedynki o Superligę. Trener Jarosław Knopik podkreśla przed losowaniem, że kolejność gier nie ma dla niego większego znaczenia.

– Nie patrzę na to przez pryzmat: „dla kogo będzie lepsze losowanie?”. Wszystko i tak zweryfikuje boisko. Mamy w głowie różne warianty, poczekamy na wynik losowania i pomyślimy o logistyce. Będziemy przygotowani na każdy scenariusz: „piątek-sobota”, „sobota-niedziela” czy też „piątek-niedziela” – powiedział nam szkoleniowiec KPR Ruch Chorzów.

ZPRP poinformował ponadto, że jeśli mecz Turnieju Mistrzyń zakończy się remisem, wówczas przeprowadzona zostanie seria rzutów karnych, w celu wyłonienia zwycięzcy.

Program Turnieju Mistrzyń
03.06. (piątek): drużyna 1 – drużyna 2 (godz. 18.00)
04.06. (sobota): drużyna 2 – drużyna 3 (godz. 18.00)
05.06. (niedziela): drużyna 3 – drużyna 1 (godz. 12.00)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa