Reklama:


Duży awans rzutem na taśmę? Clearex w sobotę zakończy sezon

Duży awans rzutem na taśmę? Clearex w sobotę zakończy sezon
W sobotę po raz ostatni w tym sezonie zobaczymy taki obrazek w hali MORiS. Clearex (na zdjęciu Przemysław Dewucki) zakończy rozgrywki meczem z Red Dragons PniewyFot. Adrian Ślązok

28 maja futsalowcy Cleareksu rozegrają ostatnie spotkanie w sezonie 2021/22 Statscore Futsal Ekstraklasy. Chorzowianie zajmują 10. miejsce, ale mogą jeszcze przeskoczyć aż trzy zespoły.

Ostatnia kolejka Ekstraklasy przyniesie odpowiedź na pytanie: „czy Clearex zakończy sezon w górnej połowie tabeli”? Podopieczni Andrzeja Szłapy na dwie kolejki przed końcem plasowali się na 12. pozycji (na 16 ekip), ale po efektownej wygranej 7:1 w Brzegu awansowali o dwa miejsca. W ostatniej kolejce mogą wyprzedzić aż trzy drużyny i rzutem na taśmę zameldować się czołowej „siódemce”.

W sobotę, 28 maja (godz. 18.00, hala MORiS) Clearex podejmie Red Dragons Pniewy. Przed tym spotkaniem chorzowianie zgromadzili 35 pkt., „Czerwone Smoki” – 37. Każde zwycięstwo Cleareksu pozwoli mu więc przeskoczyć pniewian.

A co musi się stać, by zakończył sezon na siódmym miejscu? AZS UW Wilanów (37 pkt.) oraz Red Devils Chojnice (36 pkt.) nie mogą wygrać w ostatniej kolejce. Zespół ze stolicy zmierzy się na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice, zaś „Czerwone Diabły” – także na wyjeździe – ze zdegradowanym już Górnikiem Polkowice.

Wracając do meczu Clearex – Red Dragons, przypomnijmy, że w pierwszej rundzie w Wielkopolsce chorzowianie zremisowali 4:4 (tracąc czwartego gola na 30 sekund przed syreną).

Zapraszamy kibiców na trybuny hali MORiS. Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć, pozostaje transmisja w WP Pilot.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości