Kradzież w mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej. Policjanci zatrzymali sprawczynię

Kradzież w mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej. Policjanci zatrzymali sprawczynię
Zatrzymana 37-latka nie uniknie odpowiedzialności.fot. KMP Chorzów

Chorzowscy policjanci nie dali za wygraną i zatrzymali 37-letnią oszustkę, a jednocześnie złodziejkę. Kobieta może spędzić w więzieniu kilka lat.

We wrześniu 2021 do jednego z mieszkań przy ul. Armii Krajowej zapukała kobieta i przedstawiła się lokatorce jako pracownik administracji. 37-latka wzbudziła zaufanie ofiary i ta wpuściła ją do środka. Oszustka podczas swojej wizyty ukradła mieszkance 7 tys. zł. Właścicielka lokalu zorientowała się po fakcie i zgłosiła całe zajście na policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu I. Stróże prawa przeprowadzili szczegółowe śledztwo i bardzo wnikliwie przeanalizowali materiał dowodowy. Dzięki temu udało im się ustalić tożsamość sprawczyni. Znalezienie 37-latki nie było jednak proste, bowiem nie miała ona stałego miejsca zamieszkania. Przebywała u rozmaitych znajomych na terenie całej aglomeracji.

Mundurowi mimo tego zatrzymali kobietę na terenie jednego z pobliskich miast. Usłyszała 5 zarzutów, ale sprawa ma charakter rozwojowy. Na ten moment oszustce grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa