Spektakl, zabawy, animacje. Szykuje się wyjątkowy Dzień Dziecka w SDK!

Spektakl, zabawy, animacje. Szykuje się wyjątkowy Dzień Dziecka w SDK!
Spektakl "Król Maciuś" będzie jednym z elementów Dnia Dziecka w SDK.fot. O!TEATR

Jeżeli zastanawiacie się jak spędzić Dzień Dziecka to ciekawą propozycje przygotował SDK w Chorzowie. Spektakl, a także zabawa w ogrodzie będzie nie lada gratką.

Wspólna wyprawa do Starochorzowskiego Domu Kultury jest doskonałym pomysłem na spędzenie Dnia Dziecka. Całość imprezy rozpocznie się o godzinie 11.00 od spektaklu pt. „Król Maciuś”.

-Spektakl w wykonaniu grupy O!TEATR opowiada historię chłopca, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Tych dużych i tych małych. Trudne zadanie, nieprawdaż ?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje, a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Uff. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty… Czy pomoże mu Felek – chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie? A może będzie mógł liczyć na Waszą pomoc Drodzy Widzowie? – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Po zakończeniu sztuki impreza przeniesie się do ogrodów SDK, które zamienią się w „Królestwo Dzieci”. Na uczestników czekają liczne zabawy, animacje i warsztaty.

– Będzie można między innymi wykonać królewskie klejnoty, zrobić sobie zdjęcie siedząc na tronie oraz wziąć udział w turnieju rycerskim – zapewniają organizatorzy.

Cena biletu na spektakl wynosi 15 zł. Wejściówki można nabyć za pomocą sprzedaży elektronicznej – TUTAJ. Udział w animacjach i warsztatach jest natomiast bezpłatny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa