Bielecki parafował nową umowę. Bramkarz dalej będzie bronił w barwach Ruchu

Bielecki parafował nową umowę. Bramkarz dalej będzie bronił w barwach Ruchu
W przyszłym sezonie ponownie zobaczymy Jakuba Bieleckiego między słupkami.fot. Marcin Bulanda

Włodarze Ruchu Chorzów nie zamierzają zwalniać tempa w swoich działaniach. W klubie już rozpoczęto przygotowania do nowego sezonu, czego oznaką jest nowa umowa jednego z podstawowych zawodników.

Euforia związana z awansem Niebieskich do 1. ligi zapewne jeszcze długo nie opuści sympatyków klubu. Inaczej jest z zarządem, który natychmiast zabrał się do pracy i przygotowaniem drużyny do kolejnego sezonu. Klub oficjalnie poinformował o przedłużeniu kontraktu jednego z podstawowych zawodników 14-krotnego Mistrza Polski, Jakuba Bieleckiego. Golkiper podpisał umowę, która na kolejny rok zwiąże go z Ruchem, a jednocześnie dokument zawiera opcję przedłużenia.

– Bardzo się cieszę, że zostaję na kolejny rok w Ruchu i że moja postawa na boisku została nagrodzona przedłużeniem kontraktu. Chciałbym podziękować za zaufanie, jakim zostałem obdarzony – mówi Bielecki dla oficjalnej strony klubu.

Przypomnijmy, że wychowanek Szombierek Bytom trafił do UKS Ruchu Chorzów w 2011 roku. W 2017 sięgnął po wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych, a następnie rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Niebieskich. W sezonie 2019/20 Bielecki był wypożyczony do Śląska Świętochłowice. Debiut z „eRką” na piersi w seniorskiej piłce zaliczył 20 września 2020 r., w meczu z Lechią Zielona Góra i od tamtej pory nie oddał miejsca w podstawowej jedenastce. W zakończonym niedawno sezonie bramkarz wystąpił w 36 spotkaniach i aż 17 razy zachował czyste konto.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa