Blokada parkingowa – dlaczego warto w nią zainwestować? Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Blokada parkingowa – dlaczego warto w nią zainwestować? Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Żeby uchronić swoje miejsce parkingowe przed zatrzymywaniem się na nim osób nieuprawnionych, warto zainwestować w specjalną blokadę. Takie zdarzenia dzieją się nagminnie zwłaszcza na parkingach osiedlowych, dobrze więc mieć pewność, że blokada zatrzyma te zapędy. Dowiedzmy się o niej więcej!

Blokada parkingowa – jakie jest najważniejsze zadanie?

Najważniejsze zadanie blokady parkingowej to ochrona wykupionego miejsca parkingowego przed nieuprawnionymi osobami, które zatrzymują się na naszym zarezerwowanym miejscu postojowym. Wykupują je zarówno osoby prywatne, zwłaszcza na osiedlach, jak i firmy, chroniąc opłacone przez siebie miejsce. Stosowane są też coraz częściej przez ogólnodostępne placówki, które rezerwują miejsca dla swoich pracowników. W każdym z tych przypadków blokada parkingowa sprawdza się idealnie. 

Co do wyboru? Blokady ręcznie składane i w pełni automatyczne

W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów blokad. Wielką popularnością cieszą się składane blokady, które mogą występować w różnych kształtach, jako słupki, motylki czy słonie. Jej obsługa jest bardzo łatwa, bo do zamknięcia i jej otwarcia używa się po prostu kłódki i klucza. Odjeżdżając z miejsca parkingowego, wystarczy podnieść blokadę i zamknąć zamek. To dość nieskomplikowany model, ale dostępne są też sterowane zdalnie inteligentne blokady.

Koralewscy – poznajmy ofertę profesjonalnej marki

Takie właśnie nowoczesne są blokady parkingowe Koralewscy, jak bariera łańcuchowa CAT wyposażona w samoblokujący siłownik elektromechaniczny. Posiada wbudowaną centralę sterującą z jednokanałowym dekoderem radiowym oraz regulacją momentu obrotowego. Otwiera się szybko, w przedziale czasowym 9-14 sekund. Inną jest bariera CAT-I ,kolumna stanowiąca przeciwwagę dla siłownika. Posiada mocowanie łańcucha. Świetnie sprawdzają się automatyczne blokady parkingowe Unipark – całkowicie automatyczne, sterowane pilotem, bardzo szybko odblokowuje i zablokowuje pojedyncze miejsce parkingowe. Równie szybki jest jej montaż, nieprzypadkowo stosuje się ją praktycznie w każdym miejscu – na terenach prywatnych, publicznych czy przemysłowych. 

Jeśli chcemy mieć zawsze pewność, że nikt niepowołany nie zajął naszego miejsca parkingowego, koniecznie zainwestujmy w specjalną blokadę parkingową. Zależnie od potrzeb i możliwości finansowych, możemy kupić blokadę używaną ręcznie bądź automatycznie.  Zdecydowanie warto w każdym przypadku!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa