Pierwsze wzmocnienie Ruchu. Niebiescy zakontraktowali trzeciego najlepszego strzelca ubiegłego sezonu

Pierwsze wzmocnienie Ruchu. Niebiescy zakontraktowali trzeciego najlepszego strzelca ubiegłego sezonu
W ubiegłym sezonie Pląskowski był rywalem Ruchu. Teraz będzie grał z "eRką" na piersi.fot. Ruch Chorzów

Zgodnie z zapowiedziami Ruch Chorzów rozpoczął działania na rynku transferowym. W Chorzowie zameldował się pierwszy nowy zawodnik, który w zakończonym niedawno sezonie pojawił się już na Cichej.

Na środowej konferencji prasowej prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski oraz trener Jarosław Skrobacz zapowiedzieli, że w ramach budowy drużyny gotowej do zmagań w 1. lidze, lato w Chorzowie będzie naprawdę gorące. Zarówno jeden jak i drugi nie chcieli uchylić najmniejszego rąbka tajemnicy odnośnie konkretnych nazwisk.

– Szukamy wzmocnień do każdej formacji. Transfery lubią ciszę. To nie sprzyja, gdy mówi się o tym głośno. Czekajmy, bo mamy parę fajnych opcji – mówił w trakcie konferencji Jarosław Skrobacz.

Długo nie musieliśmy czekać na ogłoszenie pierwszego nowego zawodnikach Ruchu. Na Cichą trafił Artur Pląskowski. W ubiegłym sezonie napastnik występował w barwach Chojniczanki Chojnice i swoimi 12 golami znacznie przyczynił się do wywalczenia bezpośredniego awansu do 1. ligi przez Chlubę Grodu Tura.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Ruchu. To wielki klub i wielka marka. Gdy pojawia się propozycja z takiego klubu, to się nie odmawia. Ruch zmierza we właściwym kierunku. przy Cichej wykonywana jest dobra robota i widać to po wynikach. Przede mną nowe wyzwania i nie mogę już doczekać się startu nowego sezonu – mówił nowy napastnik Ruchu na łamach oficjalnej strony klubu.

Pląskowski związał się z 14-krotnym Mistrzem Polski dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok. Napastnik swoją karierę rozpoczynał w Liswarcie Krzepice. Następnie grał m.in. w takich klubach jak Victoria Częstochowa, Gwarek Zabrze, Podhale Nowy Targ, Raków Częstochowa, BKS Stal Bielsko – Biała, GKS Tychy, czy Stali Rzeszów. Ubiegły sezon może zaliczyć do niezwykle udanych. W rozgrywkach ligowych zdobył wspomniane 12 goli, zostając najlepszym strzelcem Chojniczanki oraz trzecim snajperem eWinner 2. ligi.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa