Cud się nie wydarzył. KPR Ruch zostaje w I lidze

Cud się nie wydarzył. KPR Ruch zostaje w I lidze
Chorzowianki nie zrealizowały głównego celu na ten sezon, jakim był awans do PGNiG Superligi KobietFot. Marcin Bulanda

KPR Ruch Chorzów musiał liczyć na (niezbyt wysokie) zwycięstwo Varsovii z MKS PR Gniezno w ostatnim meczu Turnieju Mistrzyń w Brodnicy. Niespodzianki jednak nie było. Gniezno wygrało wysoko i awansowało do PGNiG Superligi Kobiet.

Eksperci mieli rację, wskazując piątkowe starcie MKS PR Gniezno z Ruchem Chorzów jako kluczowe w rywalizacji o awans do PGNiG Superligi Kobiet, podczas Turnieju Mistrzyń w Brodnicy. Niestety „Niebieskie” przegrały arcyważny mecz 20:21.

W sobotę chorzowianki pokonały Varsovię 31:28, czym przedłużyły nadzieje na awans. Musiały jednak liczyć na zwycięstwo Varsovii z Gnieznem (maksymalnie czterema bramkami). A jak głosi znane powiedzenie: „Umiesz liczyć? Licz na siebie”…

Cudu w Brodnicy nie było. Niedzielne spotkanie toczyło się pod dyktando Gniezna, które nie wypuściło szansy z rąk. Już po 30 minutach MKS PR miał aż osuem goli przewagi (20:12), ostatecznie zaś pokonał drużynę ze stolicy 39:27 i w przyszłym sezonie wystąpi w PGNiG Superlidze Kobiet.

Ruch rozegra kolejny sezon na zapleczu elity. W następnym podejściu powinno być łatwiej o awans, bo od sezonu 2023/24 Superliga zostanie powiększona do 10 zespołów.

Turniej Mistrzyń w Brodnicy – trzeci dzień
UKS Varsovia – MKS PR Gniezno 27:39 (12:20)

Turniej Mistrzyń – klasyfikacja końcowa
1. Gniezno        2    6    60:47
2. KPR Ruch   2    3    51:49
3. Varsovia       2    0    55:70

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa