Jeszcze w finale barażów rywalizował z Ruchem o awans. Niebiescy mają nowego pomocnika

Jeszcze w finale barażów rywalizował z Ruchem o awans. Niebiescy mają nowego pomocnika
Swędrowski powinien wypełnić lukę po odejściu Michała Mokrzyckiego.fot. Ruch Chorzów

Praca w Ruchu Chorzów mimo wywalczonego awansu do 1. ligi nie zwalnia tempa. Po zakontraktowaniu Artura Pląskowskiego Niebiescy ogłosili kolejne wzmocnienie.

Po wygranym finale barażów, w którym podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali Motor Lublin 4:0 klub niemal natychmiast ogłosił zakontraktowanie Artura Pląskowskiego, który w zakończonych niedawno rozgrywkach występował w barwach Chojniczanki. Na tym jednak nie koniec wzmocnień.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pierwsze wzmocnienie Ruchu. Niebiescy zakontraktowali trzeciego najlepszego strzelca ubiegłego sezonu

Po wspomnianym starciu z Motorem jeden z zawodników rywali w zasadzie nie musiał wracać do Lublina. Tomasz Swędrowski, bo o nim mowa podpisał kontrakt z 14-krotnym Mistrzem Polski, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 r. z opcją przedłużenia.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny Ruchu. Po dłuższej przerwie będę mógł znów zagrać w I lidze, do czego dążyłem. Teraz pozostaje mi tylko pokazać swoje umiejętności i pomagać zespołowi. Mogę jedynie obiecać, że zostawię serce na boisku – mówi Tomasz Swędrowski za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu. – Tak jak cała Zduńska Wola, z której pochodzę, kibicuję Widzewowi. Teraz trafiam do zaprzyjaźnionego klubu, a to dodatkowy powód do zadowolenia – dodaje.

Swędrowski gra na pozycji środkowego pomocnika. Swoją karierę rozpoczynał w rodzinnej Zduńskiej Woli, gdzie występował w barwach Gatty, a następnie w Warcie Sieradz. Później 28-latek grał w takich klubach jak MKS Kluczbork, Stal Mielec i Bytovia Bytów. W ostatnich trzech sezonach był zawodnikiem wspomnianego Motoru Lublin. W zakończonych niedawno rozgrywkach wystąpił w 31 meczach i zdobył 5 bramek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa