Reklama:


Wodny Plac Zabaw cieszy najmłodszych chorzowian. Jest plan na powstanie kolejnego obiektu

Wodny Plac Zabaw cieszy najmłodszych chorzowian. Jest plan na powstanie kolejnego obiektu
W przyszłości nie tylko na ul. Floriańskiej dzieci będą mogły korzystać z Wodnego Placu Zabaw.fot. Mariusz Banduch

Okres letni, a zarazem sprzyjająca pogoda oznaczają prawdziwą gratkę dla wszystkich dzieciaków. Wraz z początkiem czerwca otwarty został Wodny Plac Zabaw. Na tym jednak nie koniec dobrych informacji.

Już od 1 czerwca dzieci mogą ponownie cieszyć się Wodnym Placem Zabaw zlokalizowanym na rogu ulic Floriańskiej i Filarowej. Tego dnia w samo południe odbyło się rozpoczęcie nowego sezonu. Przypomnijmy, że obiekt został oddany do użytku w ubiegłym roku.

– Chorzowianie z niecierpliwością czekali już na otwarcie Wodnego Placu Zabaw przy ul. Floriańskiej. Zachęca nas do tego pogoda. Z dnia na dzień jest coraz cieplej, moment jest więc idealny – mówi zastępca prezydenta Chorzowa Marcin Michalik.

Wspomniane miejsce już w pierwszym roku swojego funkcjonowania cieszyło się ogromną popularnością. Z tego powodu miasto wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu planuje otwarcie kolejnego tego typu obiektu. Ma on powstać w Chorzowie Batorym.

– Wspólnie z MORiS-em, który zarządza terenem rekreacyjno-sportowym przy ul. Granicznej, uznaliśmy, że jest to doskonałe miejsce na tego typu inwestycję. Prace projektowe już trwają. Koncepcję oraz koszty związane z jej realizacją poznamy w październiku. Mam nadzieję, że przed kolejnymi wakacjami obiekt będzie już oddany do użytku – zapowiada Marcin Michalik.

Wodny Plac Zabaw przy ul. Floriańskiej czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00, a także w soboty i niedziel od 10.00 do 20.00. Korzystanie z obiektu jest bezpłatne.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa