Chorzowskie rodziny ponownie wyruszyły na górski szlak

Chorzowskie rodziny ponownie wyruszyły na górski szlak
Uczestnicy rajdu wybrali się w malowniczy rejon Pienin.fot. Miasto Chorzów

Za nami kolejna edycja Rajdu Rodzin Chorzowskich. Tym razem uczestnicy wybrali się w malowniczy rejon Pienin.

W ubiegły weekend tj. 4-5 czerwca br., odbył się XXVII Rajd Rodzin Chorzowskich. Na blisko 130 uczestników czekały trzy trasy w Pieninach z metą w Sromowcach Wyżnych.

– Jedna trasa dwudniowa piesza górska z główną atrakcją pierwszego dnia, wejściem na szczyt Trzech Koron (982 m n.p.m.) skąd roztacza się przepiękny widok na przełom Dunajca oraz noclegiem w ośrodku w Maniowach. Drugi dzień rozpoczynał się przejściem pieszym z Dursztyna przez górę Żar z wieżą widokową, Niedzicę a później wzdłuż jeziora Czorsztyńskiego na metę rajdu – relacjonują organizatorzy.

W niedzielę uczestnicy wyruszyli pieszo od Dursztyna przez Żar do Niedzicy i metę. Druga krajoznawcza łączyła się z wizytą w Łopusznej, zamku w Czorsztynie i zaporze na Dunajcu w Nidzicy.

Całość imprezy miała swój finał w ośrodku rekreacyjno-sportowym oraz OSP Sromowce Wyżne. Na tym jednak nie koniec wrażeń. We wspomnianym miejscu na uczestników czekał ciepły posiłek, konkurs turystyczny, a także gry i zabawy dla najmłodszych. Dodatkowo wybrane zostały trzy najliczniejsze rodziny rajdu, które otrzymały nagrody.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości