Reklama:


Komora normobaryczna – co warto wiedzieć?

Komora normobaryczna – co warto wiedzieć?

Normobaria w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Zgodnie z najnowszymi wynikami badań człowiek powinien przebyć w środowisku, w którym ciśnienie wynosi około 1500 hPa. Dobrym rozwiązaniem pozwalającym na unormowanie wysokości ciśnienia jest specjalna komora normobaryczna. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jej temat.

W jaki sposób działa komora?

Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez specjalistów organizm człowieka najbardziej skutecznie wykorzystuje tlen pobierany z powietrza w warunkach wysokiego ciśnienia. Różnica jest bardzo duża i odczuwalna.

Tlen jest niezbędny dla funkcjonowania organizmu. Dotlenia komórki, co bezpośrednio wpływa na spowolnienie procesów starzenia i niwelowanie szkodliwych wolnych rodników. Komora normobaryczna Warszawa alchemista.pl zapewnia najlepsze efekty. 

Jakie są efekty działania komory normobarycznej? 

Działanie komory normobarycznej to przede wszystkim świetny sposób na dotlenienie organizmu. Co za tym idzie przyspiesza ona proces gojenia się ran, regenerację organizmu, a także zmniejszanie obrzęków, czy zwiększenie witalności. 

Osoby poddające się zabiegowi, mogą liczyć na szybką i skuteczną poprawę stanu zdrowia, a także poprawę samopoczucia. Działanie komory zmniejsza też najróżniejsze obrzęki oraz stany zapalne, a także pobudza organizm do regeneracji. Tlen w większych ilościach pobudza też produkowanie elastyny i kolagenu oraz poprawia krążenie krwi i zwiększa wydolność fizyczną oraz umysłową.

Komora normobatyczna – co jeszcze warto wiedzieć? 

Każdy zabieg w komorze powinien trwać od godziny do 1,5 h. Musi także odbywać się w obecności specjalisty. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, należy zdecydować się na cała serię zabiegów. 

Warto jednak zaznaczyć, że mimo wielu zalet, zabiegi w komorze normobarycznej mają też pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim z tego typu zabiegów, nie mogą korzystać osoby, które borykają się z jakimikolwiek infekcjami wirusowymi, przeziębieniami, zapaleniami zatok, czy górnych dróg oddechowych. Przeciwwskazaniem jest także zbyt wysoka temperatura. Normabaria jest także nie zalecana w przypadku obecności rozrusznika serca, czy jeśli dana osoba przeszła w przeszłości operację płuc. 

Aby poprawić stan swojego zdrowia z pewnością warto zdecydować się na zabiegi w komorze normabarycznej. Dzięki nim, można osiągnąć naprawdę znaczące efekty. Warto zapoznać się ze szczegółowymi i dokładnymi informacjami na ten temat. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości