To wzmocnienie wisiało w powietrzu. Powrót do Ruchu po pięciu latach stał się faktem

To wzmocnienie wisiało w powietrzu. Powrót do Ruchu po pięciu latach stał się faktem
W Chorzowie kibice czekali na powrót Monety.fot. Ruch Chorzów

Kibice chorzowskiego Ruchu doczekali się wzmocnienia drużyny, które od pewnego czasu przysłowiowo „wisiało w powietrzu”. Na Cichą wraca dobrze znana twarz.

Praca w gabinetach 14-krotnego Mistrza Polski idzie pełną parą. Klub od momentu wywalczenia awansu do 1. ligi przedstawił już dwóch nowych zawodników – Artura Pląskowskiego oraz Tomasza Swędrowskiego.

Dziś Niebiescy ogłosili kolejne wzmocnienie. Tym razem w Chorzowie melduje się już dobrze znane wszystkim sympatykom nazwisko. Kontrakt z Ruchem podpisał Łukasz Moneta, który tym samy wraca na Cichą po pięciu latach.

– Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Ruchu, wróciłem – mówił dziś „Monet” po podpisaniu kontraktu.

Łukasz Moneta piłkarską karierę rozpoczynał w rodzinnym Raciborzu, gdzie grał w barwach lokalnego LKS Brzezie oraz Unii, a następnie trafił do LKS Nędza i LZS Leśnica. Później zasilił szeregi Legii Warszawa, w której zadebiutował w Ekstraklasie. Wojskowi z biegiem czasu wypożyczyli go do Wigier Suwałki, a w 2016 trafił do Ruchu i był zawodnikiem Niebieskich do końca sezonu 2016/2017, rozgrywając z „eRką” na piersi 46 spotkań i 3 razy trafiając do siatki. Następnie wrócił do Legii, a następnie grał kolejno w Zagłębiu Lubin, Bytovii Bytów, GKS-ie Tychy, a ostatni sezon spędził w Stomilu Olsztyn,

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości