Tramwaj przetestował torowisko na ul. Hajduckiej. Już niebawem ruszą normalne kursy

Tramwaj przetestował torowisko na ul. Hajduckiej. Już niebawem ruszą normalne kursy
Od poniedziałku linia nr 20 wróci na swoją pełną trasę.fot. Mariusz Banduch

Jeden z głównych remontów chorzowskich ulic dobiega końca. Dziś odbyły się testy torowiska na ul. Hajduckiej. Niebawem będzie ona w pełni oddana do użytku.

Przebudowa ulicy Hajduckiej jest wspólną inwestycją Tramwajów Śląskich S.A. oraz Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Roboty prowadzone przez gliwicką firmę Silesia Invest dobiegają końca. Modernizacja objęła przebudowę ok. 1700 metrów toru pojedynczego, nowe przystanki i przebudowę sieci trakcyjnej, instalacji podziemnych, chodników, a także jezdni.

– Podczas realizacji prac wykonawca borykał się z wieloma problemami, które wpłynęły na znaczne wydłużenie zakładanego na początku czasu realizacji zadania. Doczekaliśmy jednak momentu, gdy torowisko i sieć trakcyjna są gotowe na przyjęcie ruchu liniowego, dlatego bez dalszej zwłoki przywracamy pasażerom tramwajowe połączenie między Chorzowem Batorym a centrum miasta – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Dziś odbyły się testy infrastruktury tramwajowej, dzięki którym sprawdzono gotowość wszystkich elementów do przyjęcia stałego ruchu. Całość weryfikacji przebiegła pozytywnie. W związku z tym już w ten weekend trasą linii 20 będą kursować linie 6 i 9, które ze względu na rozpoczynające się roboty modernizacyjne torowiska w katowickiej dzielnicy Dąb, nie będą mogły kursować na swojej stałej trasie.

Od poniedziałku tj. 13 czerwca wspomniane dwie linie wrócą na swoją pierwotną trasę, a na wyremontowaną ul. Hajducką powróci tramwaj nr 20. Będzie on zatem kursować na swojej pełnej trasie: Katowice Szopienice pętla – Chorzów Rynek. Na tory powróci także linia nr 40, która będzie kursować w weekendy i święta. Pierwszy raz zobaczymy ją w Boże Ciało, czyli 16 czerwca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa