Niebiescy mają nowego obrońcę. Pięciu zawodników żegna się z Ruchem

Niebiescy mają nowego obrońcę. Pięciu zawodników żegna się z Ruchem
Szur w ubiegłych rozgrywkach był rywalem Ruchu. Teraz zagra z "eRką" na piersi.fot. Ruch Chorzów

Budowa drużyny Ruchu Chorzów gotowej na pierwszoligowe zmagania przebiega naprawdę intensywnie. Niebiescy zakontraktowali kolejnego zawodnika, natomiast kilku dotychczasowych graczy pożegnało się z klubem.

W gabinetach przy ul. Cichej 6 praca idzie pełną parą. Wczoraj klub poinformował o zakontraktowaniu kolejnego, nowego zawodnika. Przypomnijmy, że wcześniej drużynę zasilili: Pląskowski, Swędrowki oraz Moneta.

Obrońca, który niedawno wystąpił na Cichej

Teraz umową z klubem związał się 26-letni Przemysław Szur. W ubiegłym sezonie obrońca występował w barwach Raduni Stężyca, która oprócz spotkań w sezonie zasadniczym mierzyła się z Niebieskimi w pierwszym meczu barażowym o awans do 1. ligi.

– Jestem bardzo zadowolony. Po sezonie za cel stawiałem sobie przejście do I ligi, a że jeszcze udało się trafić do Ruchu, to tym bardziej się cieszę. Super Klub, wielka marka. Grając w Raduni doświadczyłem już tej fantastycznej atmosfery na stadionie przy Cichej. Dużo lepiej gra się przy takiej publiczności. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu w barwach „Niebieskich” – mówi Szur na oficjalnej stronie klubu.

Nadszedł także czas pożegnań

Klub poinformował także o ruchach w drugą stronę. Z Cichą na ten moment pożegnało się pięciu zawodników. W Chorzowie nie zobaczymy już Przemysława Szkatuły, Rusłana Zubkova, Pawła Żuka i Vanji Markovicia, z którymi nie zostały przedłużone kontrakty. Z 14-krotnym Mistrzem Polski rozstał się także Jakub Malec, który wraca do Lecha Poznań po okresie wypożyczenia.

– Kubie, Vanji, Przemkowi, Rusłanowi i Pawłowi dziękujemy za czas spędzony przy Cichej, reprezentowanie barw „Niebieskich” oraz dołożenie cegiełki do awansu Ruchu do Fortuna 1 Ligi. Życzymy powodzenia na dalszej piłkarskiej drodze – czytamy w komunikacie na stronie klubu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa