Reklama:


Praca dla opiekunki w Niemczech

Praca dla opiekunki w Niemczech

Opiekunki do osób starszych to grupa zawodowa, która z roku na rok może liczyć na coraz lepsze warunki pracy oferowane u naszych zachodnich sąsiadów. Dzieje się tak ponieważ za Odrą rośnie liczba osób w podeszłym wieku, które w wyniku chorób, czy urazów, stają się zależne od pomocy osób trzecich.

W przypadku, gdy takiej pomocy nie jest w stanie świadczyć rodzina, to zadanie to spada na opiekunkę seniora. Jednak jak wygląda praca opiekunki, na jakie zarobki może ona liczyć i gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy w tej branży?

Jeśli chodzi o wymagania w pracy opiekunki w Niemczech, to są dwa podstawowe. Po pierwsze, opiekunka seniora musi mieć już doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Nie ważne, czy zdobyła to doświadczenie podczas opieki nad swoimi bliskimi, czy podczas pracy zawodowej np. jako pielęgniarka. Druga ważna sprawa, to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację z niemieckim seniorem oraz jego rodziną. Plusem będzie umiejętność gotowania, sprzątania, a czasem także prawo jazdy kategorii B. Jak widać nie są to specjalnie zaporowe warunki dla osób, które chciałyby rozpocząć pracę w Niemczech jako opiekunka.

Opiekunka, która spełnia powyższe warunki, może liczyć na zarobki od około 1400 do 2000 euro netto na miesiąc. Należy dodać, że przeciętne zlecenie opieki w Niemczech trwa około 6 tygodni, po których następuje zjazd do kraju i zastąpienie przez zmienniczkę. Chociaż zdarzają się także przypadki, gdy opiekunka pozostaje w Niemczech przez cały rok, jednak zależy to od indywidualnych upodobań i ustaleń. Gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy dla opiekunki w Niemczech? Najlepiej od razu zapoznać się z portalem SenioPort.pl, który codziennie publikuje kilkadziesiąt najnowszych ofert pracy w opiece Niemcy. Wszystkie umieszczone tam oferty pracy są sprawdzone i pochodzą tylko od największych i najlepszych agencji opiekunek osób starszych, jakie działają na polskim rynku. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy dla opiekunek w Niemczech: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości