Za nami „Piknik na stulecie”. Ze Słowakiem świętował Jerzy Buzek

Za nami „Piknik na stulecie”. Ze Słowakiem świętował Jerzy Buzek
Jerzy Buzek pojawił się na pikniku chorzowskiego Słowaka.fot. Mariusz Banduch

Chorzowski „Słowak” obchodzi w tym roku swoje 100-lecie. Jedną z imprez, która ma uświetnić jubileusz był piknik, który odbył się w ubiegły weekend.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 1922 roku jako Gimnazjum w Królewskiej Hucie.

– Szkoła, której lokalizacja zmieniła się wraz z zakończeniem hitlerowskiej okupacji, której patronami byli Odrowążowie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a dziś jest nim Juliusz Słowacki, wykształciła tysiące młodych ludzi – prawych obywateli Rzeczypospolitej, Europy, świata – ludzi wrażliwych i otwartych na potrzeby innych – po prostu Dobrych Ludzi, z których Szkoła może być dumna – czytamy słowo dyrektora na stronie placówki.

W tym roku przypada zatem 100-lecie szkoły. W związku z tym przygotowany został specjalny program obchodów [TUTAJ]. Jednym z jego elementów jest „Piknik na Stulecie”, który odbył się w ubiegłą sobotę w ogrodach Słowaka. Na uczestników czekały zabawy dla najmłodszych oraz dawka dobrej muzyki granej przez szkolne zespoły. Nie zabrakło także obecnych uczniów, a także absolwentów i przyjaciół liceum. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił także europoseł Jerzy Buzek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa