Szykuje się ogromna inwestycja w Chorzowie. Niebawem ruszy przebudowa DK79

Szykuje się ogromna inwestycja w Chorzowie. Niebawem ruszy przebudowa DK79
Inwestycja zapewni udogodnienia dla kierowców, pieszych, a także inwestorów.fot. Mariusz Banduch

W Chorzowie ruszy niebawem kolejna ważna inwestycja drogowa. Dziś w Muzeum Hutnictwa odbyło się podpisanie umowy na przebudowę DK79.

Już wkrótce w naszym mieście rozpoczną się prace związane z kolejną inwestycją drogową. Mowa o przebudowie DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja. Dziś w Muzeum Hutnictwa prezydent Andrzej Kotala oraz prezes firmy Silesia Invest Jarosław Szmitka podpisali w tej sprawie umowę.

– Ten dzień to duże wydarzenie dla miasta jak i naszej spółki. W obecnym czasie prowadzimy już trzy inwestycje w Chorzowie. Jest to przebudowa ul. Hajduckiej, ul. Powstańców i modernizacja ul. 3 Maja – mówił Jarosław Szmitka

W ramach inwestycji powstanie zintegrowany przystanek „Królewska Huta” w rejonie ul. Metalowców i Krakusa, przebudowany zostanie układ torowy, a także nastąpi skomunikowanie i uzbrojenie terenów poprzemysłowych, które staną się bardziej wartościowe i atrakcyjne dla przyszłych inwestorów.

– Chcemy te tereny poprzemysłowe udostępnić pod kątem komunikacyjnym. Dziś są one niedostępne przez brak zjazdów. Wierzę, że po realizacji prac tereny zyskają na wartości i wzbudzą zainteresowanie inwestorów tworzących nowe podmioty gospodarcze, nowe miejsca pracy i tereny będą tętnić życiem – zapowiada Andrzej Kotala.

Narzekać nie będą mogli także kierowcy. Prace przewidują zmiany na ul. Metalowców dzięki którym powstanie łącznica z ul. Katowicką. Takie rozwiązanie spowoduje powstanie wszystkich zakresów lewo i prawo skrętów, zarówno w kierunku Katowic, a także Bytomia.

– Wiemy, że dziś wyjazd z ul. Metalowców jest bardzo skomplikowany, często powoduje on kolizje i niebezpieczne sytuacje w tym obszarze – zauważa prezydent.

Całkowity koszt przebudowy DK79 wyniesie blisko 45 mln zł. Znaczna część środków – 30 mln zł pochodzi z Polskiego Ładu, 5 mln zł to dofinansowanie unijne, natomiast pozostałe 10 mln zł to wkład własny miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa