Zwycięstwo dwóch chorzowianek w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Zwycięstwo dwóch chorzowianek w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

W ubiegły wtorek odbyły się finałowe mecze XXII Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Podczas rozgrywek nie zabrakło chorzowskiego akcentu.

Już po raz 22 utalentowani młodzi piłkarze i piłkarki mogli wziąć udział w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie. Do rozgrywek mogą przystąpić szkoły, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz podmioty prowadzące działalność sportowo – edukacyjną.

W przeszłości w turnieju brało udział wielu zawodników, którzy stali się profesjonalnymi graczami o bogatych karierach. Są nimi m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, czy też Paulina Dudek.

Finałowe mecze turnieju odbyły się 14 czerwca, w ten sam dzień, w którym Reprezentacja Polski mierzyła się wieczorem z Belgią w ramach Ligi Narodów. Wśród drużyn nie zabrakło akcentu z Chorzowa. W UKKS Katowice występują bowiem pochodzące z naszego miasta Maja Gąsior i Julia Lyska. Zawodniczki dały z siebie sto procent, podobnie jak cały klub i tym samym zdobyły 1. miejsce w kategorii U-10 Dziewczyn. Podczas ceremonii zespół UKKS odebrał puchar z rąk Prezydent RP Andrzeja Dudy oraz prezesa PZPN-u Cezarego Kuleszy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa