Prace na ul. Inwalidzkiej. Zmiany dla kierowców od najbliższego piątku

Prace na ul. Inwalidzkiej. Zmiany dla kierowców od najbliższego piątku
Prace na ul. Inwalidzkiej związane są z remontem przejazdu drogowo-tramwajowego.fot. UM Chorzów

Już od najbliższego piątku szykują się kolejne zmiany dla kierowców na chorzowskich drogach. Prace odbędą się na ul. Inwalidzkiej.

W piątek 24 czerwca w ciągu ul. Inwalidzkiej rozpoczną się prace związane z remontem przejazdu drogowo-tramwajowego położonego na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Wieniawskiego do rejonu połączenia z drogą prowadzącą do budynków nr 1, 1c, 1d.

Kierowcy muszą przygotować się zatem na zmiany w organizacji ruchu, bowiem zostanie zamknięty ww. fragment ulicy. Wyznaczony zostanie objazd z kierunku skrzyżowania ulic Inwalidzkiej i Wieniawskiego w kierunku skrzyżowania ulic Inwalidzkiej i Armii Krajowej ulicami Inwalidzką, Kollmanna, Leśną, Piekarską i Armii Krajowej.

To jednak nie wszystko. Celem zapewnienia dojazdu do budynków nr 1, 1c, 1d przy ul. Inwalidzkiej – w ciągu ulicy Inwalidzkiej na odcinku pomiędzy ulicą Armii Krajowej i wiaduktem kolejowym wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów. Dodatkowo ze względu na konieczność wyłączenia fragmentu jezdni na skrzyżowaniu ulic Inwalidzkiej i Wieniawskiego wprowadzony zostanie wahadłowy ruch pojazdów sterowany sygnalizacją świetlną.

Zakończenie prac planowane jest na 8 lipca. Wszystkie zmiany w organizacji ruchu można śledzić za pośrednictwem nawigacji Waze. [TUTAJ]

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa