Ruch z myślą o przyszłości. Niebiescy zakontraktowali 15-letniego napastnika

Ruch z myślą o przyszłości. Niebiescy zakontraktowali 15-letniego napastnika
Barański znajdował się także na liście życzeń kilku klubów z Ekstraklasy.fot. Ruch Chorzów

Włodarze Ruchu Chorzów w działaniach na rynku transferowym nie zapominają także o koncepcji na przyszłość. Dowodem na to jest sprowadzenie utalentowanego 15-letniego napastnika.

Niebiescy intensywnie pracują nad letnimi wzmocnieniami. Wśród zawodników, którzy z miejsca mogą wskoczyć do pierwszej jedenastki znalazło się także miejsce na sprowadzenie gracza z myślą o przyszłości. Nabytkiem chorzowskiego klubu został 15-letni Bartłomiej Barański. Piłkarz związał się z 14-krotnym Mistrzem Polski dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia.-

– Do stabilnego rozwoju potrzebne są zmiany, dlatego zmianę klubu traktuję jako dużą szansę na rozwój moich umiejętności piłkarskich. Zdaję sobie sprawę, że wchodzę w wymagające środowisko, które będzie przede mną stawiać duże wyzwania, bo to jest piłka seniorska, a ja jestem bardzo młody. Ale jestem nastawiony na ciężką pracę i wierzę, że tym wyzwaniom sprostam. Cieszę się też, że będę mógł uczyć się od dużo bardziej doświadczonych kolegów z drużyny oraz profesjonalnej kadry trenerskiej – mówi nowy nabytek Ruchu na łamach oficjalnej strony klubu.

Barański swoją karierę rozpoczął w akademii GKS-u Katowice. Następnie napastnika trafił do Lecha Poznań, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów U17 i U18. Nastolatek ma także na swoim koncie powołania do Reprezentacji Polski U15 i U16.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa