Reklama:


Zabawka edukacyjna dla psa – czy Twój pies naprawdę tego potrzebuje?

Zabawka edukacyjna dla psa – czy Twój pies naprawdę tego potrzebuje?

Zabawa jest ważna dla psa w każdym wieku. Wbrew pozorom nigdy też nie jest za późno na rozwój intelektualny pupila. Zabawki edukacyjne dla psa to przede wszystkim świetny sposób na zabawę dla Twojego psa. Przy okazji ulubieniec może też nauczyć się nowych sztuczek i sprawdzić psią inteligencję, jednak to po prostu propozycja wspólnej zabawy.
Najlepsze zabawki edukacyjne dla psa – wykorzystaj ukryty potencjał swojego pupila

Edukacyjne zabawki dla psa to doskonały sposób, by sprawdzić, jakie naturalne talenty skrywa Twój ulubieniec. Zabawki edukacyjne rozwijają naturalne instynkty – przede wszystkim węszenie. Łamigłówki dla psów, zwykle z ukrytymi przysmakami, zachęcają psy do zdobywania swojej nagrody, poprawiają też koordynację ruchową i pewność siebie pupila. Zabawki mogą mieć różny poziom trudności, więc pupil może zacząć od łatwiejszych zadań, które zachęcą go do dalszej aktywności. Twój pies nauczy się kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów – będziesz pod wrażeniem, jaki jest z niego bystrzak! Zdobycie nowych umiejętności jest szczególnie dobrym pomysłem dla nieśmiałych psiaków, które potrzebują odrobinę wzmocnienia i wiary w siebie.

Edukacyjne zabawki do zabawy z psem – odkryj nowe umiejętności pupila

Zabawka edukacyjna dla psa robi furorę na całym świecie. Najpopularniejsza jest mata węchowa, która jest fantastycznym sposobem na to, by zorganizować zajęcie dla swojego psa np. podczas brzydkiej pogody czy rekonwalescencji. Wśród zabawek edukacyjnych różnego typu, na początek najlepiej jest wybrać właśnie matę węchową. To zabawa dla każdego psa, niezależnie od jego wieku i poziomu sprawności. Schowane w macie przysmaki są najlepszą motywacją, by wyniuchać wszystkie ukryte skarby. Twój psiak nie musi być przedstawicielem rasy tropiącej, by tego typu zabawki dawały mu masę radości.

Innym przykładem zabawki edukacyjnej są łamigłówki typu activity board. Twoim zadaniem będzie ukrycie przysmaków, zadaniem psa – wyjęcie ich z kryjówek. To świetna opcja dla psa, który lubi zabawy węchowe i poszukuje nowych wyzwań. Smakołyki są trudniej dostępne, niż w przypadku tradycyjnej maty węchowej. Zabawki tego typu mają różne poziomy trudności, jednak ogólnie zakup psiej łamigłówki to świetny pomysł dla psów, które już wcześniej polubiły zabawy węchowe.

Jak mądrze korzystać z zabawek edukacyjnych

Czas spędzony z zabawkami edukacyjnymi to zawsze dobry pomysł, pamiętaj jednak, by zachować środki ostrożności. Zabawki edukacyjne są przeznaczone do zabawy pod nadzorem opiekuna. Jeżeli masz niecierpliwego zwierzaka, istnieje ryzyko, że wpadnie on na pomysł gryzienia zabawki, by dostać się do nagrody. Bezpieczeństwo użytkowania jest przecież bardzo ważne. Zabawki edukacyjne mogą być też zajęciem na długi czas, ale czasami Twój pupil może potrzebować odrobiny pomocy. Zabawkę warto chować przed psem między kolejnymi sesjami, by nie znudziła mu się. Edukacyjną zabawkę dla psa wyciągaj z szuflady przynajmniej kilka razy w tygodniu. Zobaczysz, że z czasem pupil będzie radził sobie coraz lepiej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości