Życiówka na pożegnanie z MŚ. Udany występ chorzowianki

Życiówka na pożegnanie z MŚ. Udany występ chorzowianki
Paulina Peda po wyścigu na 50 m stylem grzbietowym na MŚ w BudapeszcieFot. Rafał Oleksiewicz/Polski Związek Pływacki

Mistrzostwa świata w Budapeszcie były pierwszymi zawodami tej rangi dla pływaczki z Chorzowa, Pauliny Pedy. W drugiej – i zarazem ostatniej – konkurencji, 50 m stylem grzbietowym, nasza zawodniczka zajęła 14. miejsce, poprawiając rekord życiowy.

Chorzowianka Paulina Peda (reprezentująca AZS AWF Katowice) ma za sobą debiut na mistrzostwach świata w pływaniu. Jak już informowaliśmy, w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym uplasowała się na 15. pozycji. Drugą konkurencją, w której wzięła udział, był wyścig na dystansie o połowę krótszym.

Eliminacje Peda przebrnęła pomyślnie, choć nie obyło się bez nerwów. Do półfinałów awansowała z 16. miejsca (ostatniego, które pozwala na dalszą rywalizację), z wynikiem 28,47 s.

W walce o finał Paulina nie zdołała się zmieścić w czołowej ósemce, ale znacząco poprawiła swój wynik. 28,11 s to jej nowa „życiówka” (lepsza o osiem setnych sekundy od wyniku z tegorocznego Polish Open). Chorzowianka została sklasyfikowana na 14. miejscu na 50 m stylem grzbietowym.

– Chciałam popłynąć szybciej niż w eliminacjach. Czułam się bardzo dobrze, tak jak przed setką grzbietem. Byłam też pozytywnie nastawiona, ale nie spodziewałam się, że będzie aż tak szybko, że to będzie rekord życiowy. Byliśmy przygotowani, że różne rzeczy mogą się zdarzyć. Wiedzieliśmy też mniej więcej w jakiej predyspozycji jestem. Nie oczekiwałam zbyt wiele i może to był plus że płynęłam z trochę luźniejszą głową – powiedziała grzbiecistka z Chorzowa cytowana przez Polski Związek Pływacki.

Jak Paulina Peda podsumowała debiut na MŚ?

– Są plusy i minusy tych mistrzostw, ale jestem jak najbardziej zadowolona. To cieszy i motywuje do pracy przed mistrzostwami Europy – dodała.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 11-21 sierpnia w Rzymie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości