Historyczny sukces Ruchu! To był popis na plaży w Starych Jabłonkach

Historyczny sukces Ruchu! To był popis na plaży w Starych Jabłonkach
Trzy najlepsze zespoły turnieju w Starych Jabłonkach. KPR Ruch Chorzów zwyciężył bezapelacyjnie!Fot. Marta Zioło / KPR Ruch Chorzów

KPR Ruch Chorzów – grając w składzie złożonym głównie z piłkarek z Ukrainy – w wielkim stylu wygrał turniej PGNiG Summer Superligi (mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej) w Starych Jabłonkach. To pierwszy taki triumf w historii klubu.

Już przed tygodniem – na pierwszym turnieju PGNiG Summer Superligi w Warszawie – „Niebieskie” pokazały siłę. Wygrały cztery z pięciu spotkań, ale pechowa porażka w ćwierćfinale z zespołem z Ochoty zamknęła im drzwi do strefy medalowej (zespół został sklasyfikowany na 5. miejscu). Podczas drugiej imprezy w ramach MP w piłce ręcznej plażowej – w Starych Jabłonkach – na KPR Ruch Chorzów nie było już mocnych!

Przypomnijmy, że Ruch wystawił do plażowej rywalizacji zespół w całości zagraniczny – złożony głównie z zawodniczek z Ukrainy (jedyną zawodniczką spoza tego kraju jest Rosjanka Polina Masałowa). W turnieju w Starych Jabłonkach do kadry dołączyła doświadczona Ukrainka Valeriia Zoria, która świetnie dyrygowała obroną. Natomiast trenerem „Niebieskich” był Valentyn Vakula, znany z pracy z reprezentacją Ukrainy w beach handballu.

Tak stworzył się zespół, który przeszedł jak burza przez drugi turniej PGNiG Summer Superligi. W grupie Ruch najpierw wygrał z Samborem Tczew 2:0, a następnie z GKS Autoinwest Żukowo, po shoot-outach 2:1.

Później „Niebieskie” nie przegrały już ani jednego seta. W ćwierćfinale pokonały Pyrki Poznań 2:0, w półfinale ponownie Sambora Tczew 2:0, a w finale KS Lakers Powidz 2:0. To pierwszy w historii triumf KPR Ruch Chorzów w turnieju PGNiG Summer Superligi.

Najbardziej wartościową zawodniczką imprezy wybrana została Anna Diablo z Ruchu. Ukrainka zwłaszcza w spotkaniu finałowym demonstrowała nieprzeciętne umiejętności. Praktycznie się nie myliła, raz po raz pokonując bramkarki z Powidza. Przypomnijmy, że Diablo, a także Anastasiia Kalyhina (również występuje w „plażowym” Ruchu) niedawno podpisały kontrakty z chorzowskim klubem i będą bronić jego barw także w halowej odmianie szczypiorniaka.

Po popisie Ruchu w Starych Jabłonkach apetyty rosną. W ostatni weekend lipca (30-31.07.) „Niebieskie” wezmą udział w trzecim turnieju eliminacyjnym – w Gdańsku. Natomiast w dniach 6-7 sierpnia w Płocku odbędzie się turniej finałowy MP w plażówce. Występ Ruchu w finałach jest praktycznie pewny.

Poniżej zdjęcie zwycięskiego składu ze Starych Jabłonek
W górnym rzędzie od lewej: Anastasiia Bondarenko, Iryna Morozenko, Valeriia Zoria, Natalia Sytenka. W dolnym rzędzie od lewej: Anastasiia Kalyhina, Violeta Komarova, Maryna Shalimova (bramkarka), Anna Diablo oraz Jana Trietina. Na zdjęciu brakuje Poliny Masałowej.

Fot. Marta Zioło/KPR Ruch

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa