Przyjechał z Podhala i został mistrzem Chorzowa w darcie (zdjęcia)

Przyjechał z Podhala i został mistrzem Chorzowa w darcie (zdjęcia)
Najlepsza czwórka III Mistrzostw Chorzowa w Darcie. Drugi od lewej - zwycięzca: Sebastian Biela z Nowego TarguFot. Adrian Ślązok

Pochodzący z Nowego Targu Sebastian Biela triumfował w III Otwartych Mistrzostwach Chorzowa w Darcie, które 25 czerwca odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

Sześć godzin rywalizacji, blisko 100 pojedynków – to bilans zawodów, które w minioną sobotę przyciągnęły do hali MORiS w Chorzowie miłośników darta. Rywalizacja przebiegała według zasad 501 Double Out (w ostatnim rzucie, decydującym o wygranej, należy trafić w pole podwójne).

W pierwszych rundach grano do dwóch, a następnie do trzech zwycięstw (drabinka 2 KO). Do finału awansowali Sebastian Biela oraz Artur Kozłowski. Ten drugi to zaprawiony w bojach zawodnik. Występował w mistrzostwach Chorzowa już po raz trzeci, w 2019 r. wywalczył drugie miejsce.

Biela, który przyjechał na mistrzostwa Chorzowa, aż z Podhala (pochodzi z Nowego Targu) do finału awansował bez porażki. Kozłowski z jedną przegraną. W ich starciu górą okazał się Kozłowski, ale… dla Bieli była to dopiero pierwsza porażka. Zgodnie z systemem „2 KO” musieli więc stoczyć jeszcze jeden pojedynek.

Nowotarżanin zachował więcej sił (był to dla niego siódmy pojedynek, podczas gdy Kozłowski rozgrywał 11. spotkanie) i w drugim meczu zwyciężył, sięgając po tytuł mistrza Chorzowa.

Trzecie miejsce w turnieju zajął Robert Giemza, zaś czwarte Paweł Czerwiński.

Areną zmagań była szatnia publiczna hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Alina Zawada, dyrektor MORiS Chorzów, zaś Jarosław Barteczko – zastępca dyrektora – wręczał nagrody najlepszym zawodnikom.

Zobacz zdjęcia z Otwartych Mistrzostw Chorzowa (Fot. Adrian Ślązok)

Organizatorzy już teraz zapraszają miłośników darta na czwartą edycję imprezy, która odbędzie się w 2023 r.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa