Reklama:


Soczewki kolorowe – zaskakująca zmiana Twojego wyglądu

Soczewki kolorowe – zaskakująca zmiana Twojego wyglądu

Czy chcesz sprawdzić, jak będziesz wyglądać, mając inny kolor oczu niż ten, którym obdarzyła Cię natura? Dzięki współczesnej technologii jest to bardzo łatwe zadanie. Wystarczy tylko założyć soczewki kolorowe. Jeśli na co dzień nosisz okulary – nie będzie to przeszkodą, ponieważ takie dodatki są dostępne zarówno z mocą dodatnią, jak i ujemną oraz zerową.

Jak działają soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe mają ciekawą historię – zostały wynalezione na potrzeby branży filmowej. Jak wiadomo aktorzy wcielają się w różne role, do których potrzebna jest zmiana wyglądu, w tym również barwy oczu. Obecnie noszą je zarówno celebryci, jak i zwykłe osoby, które chcą odmienić swój look. Nie może to jednak dziwić, gdy wybór opcji kolorystycznych jest tak szeroki, że wręcz zachęca do eksperymentów.

Dostępne powszechnie soczewki kolorowe mają taką samą zasadę działania, jak zwykłe. Są wykonane z cienkiego hydrożelowego lub hydrożelowo-silikonowego materiału i cechują niezwykłą elastycznością, co pozwala na doskonałe dopasowanie ich do krzywizny gałki ocznej. Jednak w odróżnieniu od standardowych nie są przezroczyste, a mają wyraźny kolor. Jeśli założy się taką soczewkę, zakrywa ona naturalną barwę tęczówki i gotowe – Twoje oczy są odmienione.

Kolorowe soczewki na imprezę lub… na stałe

Soczewki kolorowe mogą mieć swoją moc, a jeśli Twój wzrok nie wymaga korekty, możesz wybrać tzw. „zerówki”, czyli nie mające żadnej. To rozwiązanie dla osób nie potrzebujących pomocy w widzeniu, ale chcących zmienić kolor swoich oczu. Jeśli na co dzień nosisz okulary lub soczewki korygujące, możesz w takiej sytuacji wybrać kolorowe zgodne z mocą, jaka jest Ci potrzebna.

Barwne soczewki sprzedawane są w wersjach jednodniowych oraz miesięcznych. Pozwala to na zakup jednorazowych, aby założyć je np. z okazji jakiejś imprezy (zwłaszcza kostiumowej). A jeśli nowy kolor oczu bardziej podoba Ci się od własnego, wówczas możesz nabyć miesięczne, dzięki którym będziesz mieć go przez cały dzień. Oczywiście w obu przypadkach warto skonsultować się z okulistą lub optometrystą.

Gdzie znajdziesz dobre soczewki kolorowe?

Jeśli chcesz sprawdzić soczewki kolorowe w praktyce, nie będzie z tym problemu. Ich szeroki wybór – zarówno miesięcznych, jak i jednorazowych – znajdziesz na stronie sieci salonów optycznych Vision Express pod adresem visionexpress.pl. Są to soczewki wyprodukowane przez wiodące na rynku marki, jak Ciba Vision czy Freshlook. Co łączy wszystkie, to bardzo atrakcyjne ceny – przekonaj się o tym i zajrzyj na stronę już dzisiaj!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości