Reklama:


Kajetan Duszyński w kadrze na MŚ. Wystąpi w trzech konkurencjach

Kajetan Duszyński w kadrze na MŚ. Wystąpi w trzech konkurencjach
Kajetan Duszyński powalczy w USA w trzech konkurencjachFot. Marcin Bulanda

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił 45-osobową kadrę na mistrzostwa świata Oregon 2022. Znalazł się w niej Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski z Tokio, były zawodnik TS AKS Chorzów.

27-letni Duszyński będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej zapracowanych polskich lekkoatletów na mistrzostwach, które w dniach 15-24 lipca odbędą się na stadionie Hayward Field w Eugene. „Kajetano Kapitano” został bowiem zgłoszony aż do trzech konkurencji – 400 m oraz dwóch sztafet 4×400 m: męskiej oraz mieszanej.

Na 400 m Duszyński będzie jedynym polskim przedstawicielem. W tym sezonie zawodnik AZS Łódź (wcześniej reprezentujący TS AKS Chorzów) wywalczył srebro mistrzostw Polski. Jego najlepszy wynik to 45,94 s podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Przypomnijmy, że „życiówka” Kajetana na dystansie jednego okrążenia do 44,92 s (z 2021 r.).

Pochodzący z Siemianowic Śląskich, od lat mocno związany z Chorzowem (absolwent tutejszych szkół, stypendysta prezydenta miasta) Duszyński szans medalowych powinien szukać w sztafetach – zwłaszcza mieszanej. To właśnie w niej w ubiegłym roku sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Rywalizacja sztafet mieszanych odbędzie się już pierwszego dnia imprezy – 15 lipca. Eliminacje przeprowadzone zostaną o godz. 20.45 (polskiego czasu), zaś finał o godz. 4.50 (w nocy z 15 na 16 lipca).

Następnie – 17 lipca (godz. 20.05) – Duszyński pobiegnie w eliminacjach na 400 m. Półfinały i finał zaplanowano na 20 i 22 lipca. Natomiast sztafeta męska będzie przedostatnią konkurencją MŚ. Finał odbędzie się 24 lipca (w Polsce będzie już noc z 24 na 25 lipca, godz. 4.35).

Przypomnijmy, że „Kajetano Kapitano” ma już na koncie występ w mistrzostwach świata. W 2017 r. w Londynie startował w sztafecie 4×400 m mężczyzn. Polacy w składzie Duszyński, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Tymoteusz Zimny zajęli 7. miejsce. Na MŚ 2019 w Dosze Kajetana zabrakło.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości