Huta na lodówkę i donice z wnętrza wulkanu. Muzeum Hutnictwa zaprasza na wakacyjne warsztaty 

Huta na lodówkę i donice z wnętrza wulkanu. Muzeum Hutnictwa zaprasza na wakacyjne warsztaty 

Warsztaty projektowania hutniczych toreb i koszulek, tworzenia pamiątkowych magnesów czy tworzenia zielników to tylko część oferty wakacyjnej przygotowanej przez Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. 

„Edukujemy poprzez wspólną zabawę, doświadczanie i spotkanie z drugim człowiekiem. Czerpiemy z mądrości i pamięci dorosłych, ale też wybiegamy w przyszłość z myślą o młodych innowatorach” – w ten sposób Muzeum Hutnictwa zachęca do wzięcia udziału w organizowanych przez siebie warsztatach. Ich oferta jest bogata i zróżnicowana, składają się na nią bowiem: 

  • POLOWA DRUKARNIA HUTNICZA, czyli warsztaty projektowania hutniczych toreb
  • HUTA NA LODÓWKĘ!, czyli warsztaty tworzenia pamiątkowych magnesów z Muzeum Hutnictwa
  • ZAZIELENIAMY HUTĘ, czyli cykl wakacyjnych terenowych warsztatów edukacyjnych
  • DONICE Z WNĘTRZA WULKANU, czyli warsztaty sadzenia roślin oraz tworzenia własnych doniczek
  • ROŚLINNE ESY FLORESY, czyli warsztaty tworzenia własnych toreb/koszulek z roślinnymi motywami
  • MÓJ PRZYJACIEL ZIELNIK, czyli warsztaty tworzenia zielników hutniczych

Oferta dostępna jest od środy do niedzieli w godzinach pracy Muzeum. Na zajęcia konieczna jest wcześniejsza rezerwacja grupowa pod numerem telefonu 32 704 96 31 w godzinach pracy Muzeum. Szczegóły na temat wszystkich warsztatów, wraz z ich ceną, dostępne są na stronie internetowej Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

To nie wszystkie zaplanowane przez Muzeum atrakcje na lato. W dniach 14-15 lipca odbędą się warsztaty teatralne pn. „Wakacje w Królewskiej Hucie”, których uczestnicy odtworzą scenki obyczajowe prezentujące styl życia dzieci z rodzin robotniczych w Chorzowie z końca XIX i na początku XX wieku, ich dawne gry i zabawy i obyczaje letnie. Szczegóły tego wydarzenia dostępne są na Facebooku. Z kolei 20 sierpnia odbędzie się Ognisty Fajer, czyli święto ludzi ognia, którym patronuje św. Florian. Wśród planowanych aktywności znajdą się m.in. tematyczne oprowadzania po wystawie stałej „Królestwo Żelaza”, prezentacje aktywności grup zawodowych związanych z ogniem – hutników, strażaków, kominiarzy, koksowników, garncarzy czy piekarzy, warsztaty edukacyjne i artystyczne związane z ogniem. Impreza współorganizowana z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa