Reklama:


Ekologiczna inwestycja w Szkole Podstawowej nr 12. Będzie cieplej i jaśniej

Ekologiczna inwestycja w Szkole Podstawowej nr 12. Będzie cieplej i jaśniej

Termomodernizacja budynku, budowa ekologicznej kotłowni gazowej oraz modernizacja instalacji elektrycznej i oświetleniowej – to tylko część prac, które zostaną przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 12. Koszt przedsięwzięcia to ponad 4 mln 300 tys. zł.

Oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą prac odbyło się w środę 6 lipca o godz. 11:30 w SP nr 12 przy ul. Skrajnej 2. Firma Termobud ma teraz czas na zakończenie prac do 31 października 2023 roku.

To inwestycja, na którą szkoła czekała już od kilku dobrych lat. Dzięki termomodernizacji i oświetleniu zewnętrznemu, budynek będzie się znakomicie prezentować zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto wymieniona zostanie instalacja grzewcza i elektryczna, a obiekt zyska nowoczesne i ekologiczne, kotły gazowe – zaznacza Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Zakres prac będzie obejmować docieplenie ścian zewnętrznych, piwnicznych i fundamentowych, izolację dachu, montaż brakujących okien w pomieszczeniach piwnicznych, wymianę drzwi zewnętrznych tylnych i kuchennych, przebudowę kotłowni z węglowej na gazową, a także wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz modernizację instalacji elektrycznej i oświetleniowe.

Dzięki inwestycji staniemy się szkołą ekologiczną i nowoczesną. Liczymy na to, że w te wakacje uda nam się wykonać jak najwięcej prac. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na realizację tego wielkiego przedsięwzięcia, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli – mówi Hanna Gościniak, dyrektorka SP nr 12.

Koszt inwestycji to ponad 4 mln 300 tys. zł, z czego ponad 1 mln 300 tys. zł pokryje dofinansowanie przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości