Jak zaaranżować nowoczesną sypialnię?

Jak zaaranżować nowoczesną sypialnię?

Chcesz cieszyć się maksymalnym komfortem wypoczynku? Dowiedz się, jak urządzić ładną, funkcjonalną i nowoczesną sypialnię. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a wybór mebli i dodatków stanie się dużo łatwiejszy!

Rozwiązania na każdy metraż

Przy aranżowaniu sypialni przede wszystkim musisz dopasować meble do jej metrażu. Projektowanie wnętrz powinno zawsze obejmować idealnie dopasowane konstrukcje, które nie utrudnią domownikom komfortu poruszania się. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca i dzielisz pomieszczenie z drugą połówką, możesz śmiało sięgnąć po szerokie łoże dla dwóch osób. Sprawdzi się ono również w małej przestrzeni, lecz wówczas należy poszukać sprytnych rozwiązań. Możesz np. zamienić dużą szafę na mniejszą komodę oraz szafki nocne na półkę ścienną, aby zaoszczędzić nieco miejsca.

Duża sypialnia to świetna przestrzeń na dodatkowe meble czy urządzenia. Mowa tu np. o toaletce z praktycznymi szufladami, w których schowasz kosmetyki czy biżuterię. Ponadto możesz zawiesić na ścianie duży telewizor i cieszyć się maksymalnym komfortem podczas filmowych wieczorów. Natomiast mniejsza przestrzeń, choć wymaga kompromisów – również będzie bardzo przytulna. Klucz do sukcesu to kreatywność i poczucie estetyki. Wówczas z łatwością stworzysz wymarzoną aranżację.

Wybierz kolory w Twoim stylu

Kolory nie tylko wpływają na estetykę pomieszczeń, ale również na nastrój domowników. O wyborze barw nigdy więc nie powinien decydować przypadek, a przemyślana koncepcja. Projektowanie wnętrz to etap, przy którym należy podjąć decyzję o kolorach ścian i wyborze mebli. Przede wszystkim pamiętaj, że uniwersalną barwą jest biel, która pasuje do wielu aranżacji, a jednocześnie optycznie powiększa przestrzenie. Natomiast chłodniejsze odcienie sprawią, że sypialnia wyda się mniejsza.

Najlepiej zaprezentują się tu stonowane barwy. Mowa tu nie tylko o ponadczasowej bieli, ale również kolorach ziemi czy odcieniach szarości, które wprowadzą poczucie równowagi emocjonalnej. Natomiast unikać należy barw zbyt wyrazistych w postaci żółci czy czerwieni. Te mogą utrudnić zasypianie, a u osób wrażliwych wywołać rozdrażnienie. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania.

Funkcjonalne oświetlenie i stylowe dodatki

Elementy oświetlenia są bardzo istotne nie tylko z uwagi na funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne. Obok głównego źródła światła warto wzbogacić przestrzeń o dodatkowe elementy w postaci kinkietów ściennych, lamp podłogowych czy lamp stołowych, które znajdą miejsce na szafkach nocnych. Pamiętaj, aby zapewnić optymalną ilość światła dla siebie i drugiej połówki.

W nowoczesnej sypialni nie może zabraknąć dekoracji, które podkreślą jej charakter. Projektowanie wnętrz warto uzupełnić o miękki dywan, idealnie dopasowane zasłony na okna czy poduszki dekoracyjne. Możesz również na ścianach powiesić piękne obrazy lub rodzinne zdjęcia. Pamiętaj jednak, aby zachować umiar, gdyż dodatki nie powinny przytłaczać przestrzeni. Ponadto wiele zależy więc od metrażu sypialni.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa