Duża niespodzianka. KPR Ruch Chorzów wraca do Superligi!

Duża niespodzianka. KPR Ruch Chorzów wraca do Superligi!
Piłkarki Ruchu mają powody do radości. Wszystko wskazuje na to, ze wrócą do Superligi!Fot. Marcin Bulanda

To na razie informacja nieoficjalna, ale pozostały już tylko formalności. „Niebieskie” od jesieni mają ponownie występować w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce – zawodowej PGNiG Superlidze Kobiet. Jak do tego doszło?

Potwierdziły się nasze wczorajszej informacje ws. możliwego powrotu Ruchu do PGNiG Superligi Kobiet już od najbliższego sezonu.

Czytaj także: KPR Ruch już nie wystąpi w MOL Lidze. A co z polską ligą?

W piątek do chorzowskiego klubu wpłynęło pismo podpisane przez Komisarza Ligi PGNiG Superligi Kobiet Piotra Łebka. Przekazał on „Niebieskim” decyzję ws. ustalenia indywidualnych Kryteriów Licencyjnych. W piśmie znalazł się kluczowy zapis o powiększeniu rozgrywek ligi zawodowej PGNiG piłki ręcznej kobiet w sezonie 2022/23.

Choć „Niebieskie” w czerwcowym Turnieju Mistrzyń w Brodnicy nie wywalczyły awansu do PGNiG Superligi Kobiet (imprezę wygrał MKS PR Urbis Gniezno), to – na 99 procent – i tak w niej zagrają! Zawodowa liga piłki ręcznej kobiet zostanie bowiem poszerzona z 8 do 10 zespołów – nie od sezonu 2023/24, jak zapowiadano, lecz od najbliższej edycji.

W kuluarach już wcześniej pojawiała się informacja o możliwości dołączenia do Superligi Galiczanki Lwów – mistrza Ukrainy, a także jeszcze jednej drużyny (by nie pozostawić nieparzystej liczby).

Władze Superligi zwróciły się do Ruchu – drugiej drużyny Turnieju Mistrzyń – z zapytaniem, czy klub jest zainteresowany grą na najwyższym szczeblu. Działacze „Niebieskich” już wcześniej, jeszcze przed Turniejem Mistrzyń, złożyli wniosek licencyjny na grę w PGNiG Superlidze Kobiet. Na zapytanie ze strony Superligi odpowiedzieli rzecz jasna twierdząco.

Jak dowiedzieliśmy się w chorzowskim klubie, większość licencyjnych wymogów Ruch spełnił. Pozostały formalności – kwestia zapisów o Sądzie Polubownym oraz złożenia przez klub wniosku o udział w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet (do 15 lipca br.).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa