Reklama:


Policja poszukuje złodziejki, która podawała się za pracownicę wodociągów 

Policja poszukuje złodziejki, która podawała się za pracownicę wodociągów 

7 lipca 80-letnia chorzowianka wpuściła do swojego mieszkania kobietę, która twierdziła, że jest pracownicą wodociągów. Seniorka została okradziona. 

Wczoraj do 80-letniej chorzowianki, przyszła nieznana jej wcześniej kobieta. Podawała się za pracownicę wodociągów i pod pretekstem dokonania sprawdzeń czy nie doszło do awarii weszła do mieszkania. Następnie wykorzystując łatwowierność seniorki poprosiła o pomoc w kontroli ciśnienia wody. W tym czasie okradła seniorkę z oszczędności. Gdy chorzowianka zorientowała się, że została oszukana i okradziona zgłosiła to policjantom. Wyjaśnianiem sprawy i ustalaniem sprawczyni zajmują się policjanci z Komisariatu Policji II w Chorzowie.

Chorzowska policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych.

Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości