Kręgi Taneczne w Parku Śląskim znów otwarte. Koncerty na inaugurację 

Kręgi Taneczne w Parku Śląskim znów otwarte. Koncerty na inaugurację 

Zakończyła się trwająca od zeszłego roku modernizacja Kręgów Tanecznych w Parku Śląskim. Oficjalne otwarcie nastąpi już w środę, 13 lipca. Z tej okazji odbędzie się tam seria koncertów. 

Kompleksowa renowacja elementów kamiennych, takich jak altany, rzeźby i postumenty, przystosowanie obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnością, montaż nowego oświetlenia i nagłośnienia. To tylko część ze zmian, które w wyniku modernizacji przeszły Kręgi Taneczne w Parku Śląskim. 

Dzięki nim, obiekt ten ponownie ma stać się przestrzenią do różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych. Jak sprawdzi się w tej roli, będzie można przekonać się już w środę, 13 lipca. Tego dnia okolice Kręgów Tanecznych zamienią się bowiem w muzyczne miasteczko pod szyldem BrassWood Korzenie, w którym będzie można posłuchać autentycznego brzmienia kapel i zespołów brassowych. Z zawodową sekcją komandorów międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble zagrają m.in. Kapela Fedaków, Bsa Brass, Gryfnioki, Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Dęta Huty Łabęda. 

Brasswood Korzenie to seria koncertów eko-akustycznych bez prądu, na których istnieje możliwość posłuchania brzmienia żywych instrumentów bez sztucznego nagłośnienia. Koncerty organizowane są w pięknych zakątkach natury w ramach luźnych występów i jamów polskich kapel, orkiestr i brass bandów. Projekt wyprowadza muzykę do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze, prezentuje liczne brzmienia i promuje instrumentalne tradycje muzyczne. Koncerty, flesz moby i parady odbywają się pod sztandarem międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble, która podróżując po świecie zaprasza do występów i nagrań lokalnych muzyków ze szkół, orkiestr i ludowych kapel. W ten sposób łączy także amatorów z zawodowcami i spełnia marzenia młodych instrumentalistów o wielkich koncertach z artystami dużego formatu. W ciągu 6 lat w ramach orkiestry założonej przez nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki L.U.C. zagrało już ponad 11.000 muzyków z 16 krajów.

Koncerty unplugged na terenie Kręgów Tanecznych w Parku Śląskim potrwają od godziny 17:30 do ok. 22:30. Wstęp wolny. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa