Reklama:


Młode szczypiornistki nauczyły się szyć, by wspierać Ukrainę 

Młode szczypiornistki nauczyły się szyć, by wspierać Ukrainę 

Miesiąc temu świętowały zwycięstwo w Młodzieżowym Pucharze Śląska, teraz szyją szmaciane laleczki, by wesprzeć Siły Zbrojne Ukrainy. 

Młodzieżowe zawodniczki Galiczanki Lwów do Polski przyjechały przed kilkoma miesiącami, uciekając przed wojną. Trafiły do Chorzowa gdzie zaopiekował się nimi KPR Ruch Chorzów, nie tylko zapewniając zakwaterowanie i wyżywienie, ale też umożliwiając im wznowienie treningów i regularną grę. Dzięki temu młodym szczypiornistkom, grającym pod szyldem Ruch Chorzów/Lviv Sport College, udało się w minionym miesiącu zdobyć Młodzieżowy Puchar Śląska, w finale którego pokonały SPR Pogoń 1945 Zabrze 39:30.

Zawodniczki jednak nie skupiają się tylko na sporcie. Od samego początku chciały pomagać swoim rodakom. Korzystając z dostępnych w Internecie nagrań samodzielnie nauczyły się szyć i teraz pod szyldem First2help tworzą rękodzieło, które zamierzają sprzedawać, a cały dochód przeznaczą na Siły Zbrojne Ukrainy. Póki co są to szmaciane lalki, ale w kolejnych tygodniach powstawać będzie też m.in. ręcznie wyszywana odzież. Centrum Integracji Międzypokoleniowej udostępniło im przestrzeń do pracy. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości