MŚ w Eugene. Kajetan Duszyński w piątek rusza do boju

MŚ w Eugene. Kajetan Duszyński w piątek rusza do boju
Kajetan Duszyński wystartuje na MŚ w Eugene w trzech konkurencjachFot. Marcin Bulanda

Mistrz olimpijski z Tokio Kajetan Duszyński rozpocznie w piątek (15.07.) rywalizację na mistrzostwach świata w Eugene (stan Oregon). Już pierwsza konkurencja z jego udziałem powinna dostarczyć kibicom ogromnych emocji.

Przed rokiem, podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, Kajetan Duszyński wraz z polską sztafetą mieszaną 4×400 m wywalczył złoty medal, co było nie lada sensacją. Teraz przed zawodnikiem AZS Łódź, przez lata reprezentującym TS AKS Chorzów, kolejne wyzwanie w karierze. W dniach 14-24 lipca w „Kajetano Kapitano” wystartuje w mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene (stan Oregon).

Duszyński – o czym już informowaliśmy – został zgłoszony do trzech konkurencji. Pierwsza z nich powinna dostarczyć kibicom ogromnych emocji. Mowa o sztafecie mieszanej 4×400 m.

W piątek o godz. 20.45 (czas w Polsce) odbędą się eliminacje. Biało-Czerwonych (na razie składu nie podano, ale prawdopodobnie obok Kajetana wystąpią Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Karol Zalewski) zobaczymy w pierwszym biegu. Wystartują z toru drugiego, a rywalizować będą ze sztafetami: Belgii, Nigerii, USA, Włoch, Japonii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Do finału zakwalifikują się po trzy najlepsze sztafety z obu biegów eliminacyjnych, a także dwie z najlepszymi czasami. Finał sztafety mieszanej 4×400 odbędzie się w nocy z piątku na sobotę – o godz. 4.50.

– Jest optymistyczne nastawienie, jest naprawdę fajna atmosfera. Tendencja jest zwyżkowa, więc jesteśmy dobrej myśli – powiedział Duszyński na nagraniu opublikowanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Po sztafecie mieszanej Kajetana zobaczymy w biegu indywidualnym na 400 m, zaś na koniec mistrzostw czeka go występ w sztafecie męskiej 4×400 m.

– Od pierwszego do ostatniego dnia będziemy rywalizować, więc jest to spore wyzwanie. Nigdy nie miałem marzeń stricte związanych z medalami, zawsze zależało mi na życiówkach, natomiast w tym roku szanse medalowe jak najbardziej są, tak jak w zeszłym. Jakieś oczekiwania są i będziemy chcieli je spełnić – dodał.

Na Instagramie „Kajetano Kapitano” pokazał zdjęcia z treningu przed MŚ. Widzimy go m.in. podczas doskonalenia zmiany – pałeczkę przekazuje Natalii Kaczmarek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa