Nakrętki samohamowne – charakterystka i podstawowe zastosowanie

Nakrętki samohamowne – charakterystka i podstawowe zastosowanie

Kiedy i gdzie wykorzystywane są nakrętki samohamowne?

Nakrętki samohamowne znajdują dość szerokie zastosowanie, szczególnie w połączniach gwintowych, które potrzebują jeszcze większego, dodatkowego zabezpieczenia, tak aby uniemożliwić poluzowanie się złącza. Częstym wyborem są m.in.: nakrętki samohamowne z wkładką niemetalową zgodne z normą DIN 985, PN 82175 oraz ISO 10511.

Gdzie stosuje się nakrętki samohamowne?

Nakrętki samohamowne są elementami złącznymi od dość charakterystycznej konstrukcji. Bardzo dobrze „współpracują” ze śrubami stąd też często wykorzystuje się je w szeroko rozumianym przemyśle i branży motoryzacyjnej. To, co je wyróżnia od innych nakrętek to świetna odporność nawet na duże wstrząsy. Dlatego też można je używać wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać stabilne połączenie np. w maszynach narażonych na częste drgania np. w branży budowlanej. Warto dodać, że nakrętka samohamowna i śruba samokontrująca są wykorzystywane wielu konstrukcjach maszyn budowlanych, a także urządzeń przemysłowych. Są też powszechnie używane w pojazdach budowlanych.

Z jakie materiału wykonuje się takie nakrętki?

Nakrętki samohamowne na z wkładką niemetalową zgodne z normą DIN 985, PN 82175 oraz ISO 10511, które są dostępne w ofercie firmy ELGO produkowane są ze stali węglowej, nierdzewnej, kwasoodpornej i mosiądzu. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć śrubę przed działaniem kwasów i korozji pokrywa się jej warstwą ocynku. Nakrętki te produkowane są w różnych rozmiarach od M2,5 do M48, a ich klasa wytrzymałości może wynosić od 6 do 10.

Firma Elgo – znany i ceniony na rynku producent, zajmuje się także produkcją wyrobów rysunkowych oraz specjalnych na postawie wytycznych dostarczonych przez swoich klientów. Najczęściej są to po prostu szkice, rysunki, wzory, czy też rzuty. Firma dzięki swoje profesjonalnemu podejściu jest niezwykle znanym i cenionym przez klientów producentem i dystrybutorem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa