Reklama:


Chorzów na weekend. Imprezy i wydarzenia w mieście

Chorzów na weekend. Imprezy i wydarzenia w mieście

Koncerty, spotkania autorskie czy pierwszy mecz ligowy Ruchu Chorzów w sezonie 2022/2023. W nadchodzący weekend w Chorzowie będzie się działo! 

Jakie atrakcje czekają nas w najbliższy weekend w Chorzowie? 

Piątek, 15.07

Wakacyjne warsztaty pszczelarskie dla dzieci, godz. 11:00, Chorzowskie Centrum Kultury 
W trakcie warsztatów dowiecie się m.in: jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata i dlaczego powinniśmy o nie dbać; jak pozyskuje się miód pszczeli oraz produkty pszczele; usłyszycie ciekawostki na temat pszczół, rodziny pszczelej oraz funkcjonowania uli w mieście. Zajęcia dla dzieci w wieku 6 -10 lat.Cena: 20 zł / (8zł film, 12 zł warsztaty)
Miłosz Bazarnik TRIO, Trip of a lifetime – koncert jazzowy, godz. 18:00, plac przy tężni 
Muzyka tria to połączenie fascynacji jazzem skandynawskim, a więc przestrzenią w muzyce i melodią oraz konkretnym groovem czy ostinatem. Inspiracjami, które można w niej odnaleźć są tacy artyści jak Aaron Parks, Marcin Wasilewski czy Esbjorn Svensson. Na koncercie trio zagra materiał z płyty „Trip of a Lifetime” (DUX Jazz 2018) oraz „New Market” (w kwintecie), której premiera jest zaplanowana na jesień tego roku.
Spotkanie autorskie z Rafałem Szłapą i Tomaszem Grodeckim, godz. 18.00, Księgarnia Dopełniacz
Zastanawialiście się kiedyś, gdzie są nasi polscy superbohaterowie? Działają w ukryciu i pod osłoną nocy, dlatego nie wiemy o ich istnieniu? Jacy są, co ich trapi i czemu obrali taką drogę? Na te pytania odpowiedzą goście księgarni Dopełniacz: Rafał Szłapa, twórca „Blera” oraz Tomasz Grodecki, scenarzysta komiksu „Ćma”. Spotkanie poprowadzi znawca kultury komiksu Andrzej Nowak (Kadr Ci w Oko). Każdy uczestnik spotkania otrzyma limitowaną kolekcjonerską przypinkę z postaciami z komiksów. Podczas potkania będą dostępne ograniczone ilości komiksów „Bler” oraz „Ćma”.
Rozrywka i klasyka w Ogrodzie – Gryfnioki, godz. 18:00, Starochorzowski Dom Kultury
Gryfnioki to koncertowy kwintet blaszany, Brass band inny niż wszystkie, którego specjalnością jest muzyka rozrywkowa. W programie koncertu znajdziemy znane utwory rozrywkowe, takich wykonawców, jak: ABBA, The Beatles, B.B. King czy Bruno Mars.
Premiera seansu „Explore”, godz. 19:00, Planetarium Śląskie
Seans składa się z dwóch części – pierwsza to prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja w języku polskim.
Rock”N’Rollowa Domówka w Batorym, godz. 20:00, MDK Batory
Domówka w MDK Batory w rytmach Rock’n’Roll. W czasie trwania Domówki czynny będzie bar oraz restauracja Kulturalna Bistro działająca przy Domu Kultury, która specjalnie na ten wieczór zapewni wyjątkowe menu. Szczegóły i rezerwacje lóż pod nr telefonu: 32 2460060.
Ruch Chorzów – Skra Częstochowa, godz. 20:30, Cicha 6
Po 4 latach Ruch Chorzów wraca na zaplecze Ekstraklasy! W pierwszym meczu rozgrywek Fortuna 1 Ligi Niebiescy podejmą na stadionie przy Cichej Skrę Częstochowa.

Sobota, 16.07

Śniadanie na trawie w Parku Śląskim, godz. 9:00, Park Śląski
Każde „śniadanie na trawie” rozpoczyna się porannymi ćwiczeniami z jogi, w których każdy może wziąć udział zupełnie za darmo. Nie brakuje również innych aktywności fizycznych, takich jak fitness czy pilates. Wystawcy którzy biorą udział w „śniadaniach” to w większości lokalne sklepy i restauracje oferujące zdrową, ekologiczną żywność. Standardem są przysmaki wegetariańskie oraz wegańskie. Jest to również doskonały event dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe oraz ciekawe prelekcje to tylko niektóre z atrakcji które co tydzień zapewniane są najmłodszym.
José Torres – kubański wieczór taneczny, godz. 17:00, Rynek
W programie wydarzenia: koncert Jose Torresa i pokaz taneczny oraz nauka tańca i dyskoteka w klimacie latino prowadzona przez DJ Jorgito.
Kino Letnie na Batorym,  godz. 21:00, Stare Osiedle
Projekcja filmu „Pojedynek na głosy” w reżyserii P. Cattaneo.
Piwniczny Meet – Edycja Letnia, od godz. 13:00, Chorzowskie Centrum Kultury
Atrakcje: planszówki, kącik artystyczny, oglądanie MLP „Nowe Pokolenie”, VR z Beat Saber, granie na gitarze.

Niedziela, 17.07

Piwniczny Meet – Edycja Letnia, od godz. 13:00, Chorzowskie Centrum Kultury
Atrakcje: planszówki, kącik artystyczny, oglądanie MLP „Nowe Pokolenie”, VR z Beat Saber, granie na gitarze.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości