Reklama:


Premiera nowego seansu w Planetarium Śląskim 

Premiera nowego seansu w Planetarium Śląskim 

Już dziś o godzinie 19.00 w Planetarium Śląskim odbędzie się premiera nowego seansu – „Explore”, skupiającego się na eksploracji kosmosu przez człowieka. 

„Explore” to film produkcji polskiego studia Creative Planet, skoncentrowany wokół motywu podróży człowieka na Marsa. 

Film ten nie jest kolejnym filmem edukacyjnym, przedstawiającym bezdusznie kolejne fakty naukowe. Analizując na przykładach trzy prawa ruchu planet sformułowanych przez Johannesa Keplera, „Explore” pokazuje w jaki sposób osiągnięcia pojedynczych osób potrafią zmienić świat i jak wiele im zawdzięczamy. Wysokiej jakości wizualizacje, specjalnie skomponowana muzyka i profesjonalna narracja służą jednemu celowi: Zapewnieniu widzom wspaniałego, immersyjnego doświadczenia – opisuje Maciej Ligowski, CEO Creative Planet.

Seans składa się z dwóch części – pierwsza to prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja w języku polskim. Premiera tego wielokrotnie nagradzanego, trwającego około 40 minut widowiska, odbędzie się już dziś, 15 lipca, o godzinie 19.00. Zwiastun filmu można obejrzeć poniżej. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości