W tym tygodniu startuje 16 sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

W tym tygodniu startuje 16 sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

Już w piątek, 22 lipca, rozpocznie się nowy sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego, w ramach którego – jak obiecują organizatorzy – zobaczymy same premiery albo spektakle tuż po premierze, nieograne i nieznane.  

Na otwarcie sezonu „Człek człekym je i tela – Robert Burns po śląsku” z gwiazdami w obsadzie, tydzień później „Miłość” Teatru Bez Sceny, a w sierpniu między innymi „Obserwator”, czyli najnowsza premiera Teatru Korez według tekstu Tomasza Jachimka czy „Kora. Boska”, czyli opowieść o Maanamie w wykonaniu Teatru Nowy Proxima. To tylko kilka z licznych propozycji Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Pełny repertuar dostępny jest na stronie internetowej festiwalu

16 sezon ChTO odbywa się pod hasłem „tego jeszcze nie grali”, bowiem w jego programie znalazły się spektakle i wydarzenia nowe: albo świeżo po premierze albo takie, które po raz pierwszy będzie można zobaczyć właśnie podczas festiwalu. 

Chorzowski Teatr Ogrodowy to organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym organizowany na wielu scenach w Chorzowie. ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Weekendowym, wieczornym spektaklom towarzyszą związane z nimi inne wydarzenia artystyczne. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa