3 sceny, 3 dni i ponad 30 wykonawców. Przed nami Lauba Pełno Bluesa 2022

3 sceny, 3 dni i ponad 30 wykonawców. Przed nami Lauba Pełno Bluesa 2022

Już w najbliższy weekend, od piątku do niedzieli, odbywać się będzie znany chorzowski festiwal muzyczny Front Porch Blues czyli… Lauba Pełno Bluesa. Wystąpią muzycy z Polski, Czech i Słowacji. 

Przez lata miłośnicy bluesa spotykali się w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie, gdzie na łonie natury rozkoszowali się pięknymi dźwiękami i widokami, w przerwach zwiedzając zabytkowe chałupy. W międzyczasie, tuż obok, na terenach po byłej kopalni „Prezydent” nabierał kształtu i walorów coraz bardziej przychylny bluesowi Kompleks Sztygarka. Tak jak kiedyś w USA w połowie XX wieku blues wiejski z Delty Missisipi zawitał do Chicago gdzie uległ zelektryfikowaniu, tak i Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa w Chorzowie żegna wiejski krajobraz i przenosi się na postindustrialne tereny Kompleksu Sztygarka. Miejsce to jest miłośników bluesa znane nie tylko z uwagi na liczne odbywające się tam koncerty. Kolejnym magnesem stała się Gruba Bluesa – miejsce, w którym coraz silniej odzwierciedla się nie tylko historia bluesa na Śląsku, ale też i jego współczesność.

Dziś Lauba Pełno Bluesa to nie tylko koncerty – na trzech scenach w ciągu trzech dni wystąpi ponad trzydziestu wykonawców, ale też wystawy, muzyczne warsztaty dla dzieci, bluesowe kino, regionalne jadło i wiele innych atrakcji. Bilety jednodniowe dostępne są w kasie MDK Batory oraz poprzez biletyna.pl, z kolei karnet na cały festiwal można nabyć w kasie MDK Batory oraz w Kompleksie Sztygarka. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa