Reklama:


Nie masz pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu? Wybierz się na zwiedzanie Stadionu Śląskiego

Nie masz pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu? Wybierz się na zwiedzanie Stadionu Śląskiego
Kocioł Czarownic skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc.fot. Mariusz Banduch

Czas letnich wakacji to doskonała okazja na zaplanowanie rozmaitych wycieczek, także tych w miejscu zamieszkania. Jeżeli jeszcze nigdy nie zwiedzaliście Stadionu Śląskiego, to teraz macie idealną okazję.

Poznanie Kotła Czarownic od kulis to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów sportu. Podczas wycieczki zwiedzający będą mogli zobaczyć miejsca, które są niedostępne dla uczestników w trakcie imprez odbywających się na obiekcie.

Do wyboru są dwie trasy. Krótsza obejmuje szatnię reprezentacji, strefę SPA, oraz przejście tunelem zawodniczym na murawę stadionu. W ramach dłuższej wycieczki na gości czeka wizyta w loży VIP, projekcja w stadionowym kinie, a także wyjątkowa sala muzealna. To jeszcze nie wszystko, bowiem nie obędzie się bez odwiedzin stadionowego komisariatu policji, trybuny prasowej oraz galerii.

– Na Stadionie Śląskim dostępny jest także punkt widokowy, na który wszyscy chętni mogą wejść samodzielnie. Zlokalizowany 26 metrów nad bieżnią lekkoatletyczną zapewnia niezwykły widok na arenę główną oraz na pobliski Park Śląski! – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Harmonogram zwiedzania:

Godziny zwiedzania od wtorku do piątku:

Trasa krótka: 9:00, 14:00, 16:30

Trasa długa: 10:00, 12:00, 15:00

Godziny zwiedzania w weekendy – soboty i niedziele:

Trasa krótka: 11:30, 13:30, 15:30, 17:30

Trasa długa: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 

Zwiedzanie Stadionu Śląskiego jest niedostępne w poniedziałki.

Punkt widokowy:

Od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do zmierzchu. W soboty i niedziele od 9:00 do zmierzchu.

Zwiedzanie Stadionu rozpoczyna się w recepcji obiektu – wjazd dla samochodów bramą 7B. Piesi mogą dostać się do tego miejsca bramą 7B, 1B lub od strony pomnika górników w Parku Śląskim.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości