We wtorek wszystko będzie jasne: KPR Ruch dołączy do Superligi!

We wtorek wszystko będzie jasne: KPR Ruch dołączy do Superligi!
Po rocznej przerwie szczypiornistki Ruchu znów będą grać w SuperlidzeFot. Marcin Bulanda

26 lipca w Markach odbędzie się konferencja prasowa dot. poszerzenia PGNiG Superligi Kobiet o dwa zespoły. Jak już informowaliśmy, do elity dołączą mistrz Ukrainy Galiczanka Lwów oraz KPR Ruch Chorzów!

Choć „Niebieskie” w czerwcowym Turnieju Mistrzyń w Brodnicy nie wywalczyły awansu do PGNiG Superligi Kobiet (imprezę wygrał MKS PR Urbis Gniezno), to – na 99 procent – i tak w niej zagrają! Zawodowa liga piłki ręcznej kobiet zostanie bowiem poszerzona z 8 do 10 zespołów – nie od sezonu 2023/24, jak zapowiadano, lecz od najbliższej edycji – informowaliśmy 8 lipca.

Nasze informacje się sprawdziły, a we wtorek będzie to już wiadomość oficjalna. 26 lipca o godz. 14.00 rozpocznie się w Markach konferencja prasowa dotycząca poszerzenia PGNiG Superligi Kobiet o zespół mistrzyń Ukrainy, Galiczankę Lwów oraz o KPR Ruch Chorzów (drugi zespół wspomnianego Turnieju Mistrzyń). Poznamy także informacje nt. nowego formatu rozgrywek.

W konferencji wezmą udział m.in. minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, a także prezes Superligi Piotr Należyty.

Dla „Niebieskich” będzie to powrót do zawodowej Superligi po rocznej przerwie. Gratulujemy!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa