Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Dotyczą również Chorzowa

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Dotyczą również Chorzowa

Od soboty, 23 lipca, trwa przebudowy ulic Piekarskiej i Sądowej w Bytomiu. W związku z tym wstrzymany został ruch tramwajowy w rejonie placu budowy, co wiąże się z szeregiem zmian w ruchu tramwajowym – także na terenie Chorzowa. 

Zmiany obejmują aż 13 linii tramwajowych, na których ruch został zawieszony bądź dostosowany do trwających w Bytomiu prac remontowych. 

Północno-zachodnia część sieci tramwajowej w Bytomiu, włącznie z zajezdnią, zostanie tym samym odcięta od pozostałej sieci, co oznacza, że musimy przenieść niemal w całości zajezdnię ze Stroszka na teren Zakładu Usługowo-Remontowego w Chorzowie Batorym. Tu w dużej liczbie będą stacjonować i będą serwisowane bytomskie tramwaje, choć część trafi do zajezdni w Gliwicach i Katowicach. W bytomskiej zajezdni zostaną tylko tramwaje, które będą kursować między Stroszkiem a pętlą przy Szkole Medycznej – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Od soboty 23.07.2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:
– zawieszone zostaną linie nr: 7, 38, 40 i 49;
– tramwaje linii nr 6 będą kursować będzie na trasie: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Rynek – Bytom pl. Sikorskiego – (i dalej trasą linii nr 7) Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory Zajezdnia wg nowego rozkładu jazdy;
– tramwaje linii nr 19 będą kursować w skróconej relacji: Katowice pl. Wolności – Bytom pl. Sikorskiego;
– uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 39 kursująca w relacji: Bytom Szkoła Medyczna – Stroszek Zajezdnia;
– uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej T-38 kursująca w relacji: Bytom Kościół Św. Trójcy – Bytom Powstańców Śląskich.
– dla ułatwienia przemieszczania się pomiędzy Placem Sikorskiego i Urzędem Miasta zmieniona zostanie trasa linii autobusowej 19.
Tramwaje linii 0, 9, 10, 11, 17, 20 i 34: korekta godzin odjazdów oraz modyfikacje przebiegu tras tylko pojedynczych kursów.

Więcej szczegółów znaleźć można w komunikacie na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa