Reklama:


Inwestycja na Kresach na ostatniej prostej. W sierpniu pierwsze treningi

Inwestycja na Kresach na ostatniej prostej. W sierpniu pierwsze treningi
Aktualnie trwa wykończenie przy układaniu nowej kostki brukowej.fot. MORiS Chorzów

Prace które rozpoczęły się w ubiegłym roku na Kresach są już niemal ukończone. Niebawem adepci futbolu będą mogli cieszyć się w pełni oddanym do użytku obiektem.

Przypomnijmy, że prace na Kresach ruszyły pod koniec 2021 roku. W ramach inwestycji, której koszt wynosi ponad 2,5 mln zł kompleks wzbogaci się o nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem. Oprócz tego użytkownicy będą mogli cieszyć się nowymi piłkołapami. To już kolejne podniesienie standardu obiektu. Wcześniej infrastrukturę uzupełnił nowy budynek z sanitariatami, szatniami, a także dodatkowymi pomieszczeniami dla młodych zawodników.

Jeszcze kostka i ruszą pierwsze treningi

Obecnie trwa ostatni etap prac związany z układaniem nowej kostki brukowej.

– Odbiór tych prac zaplanowany jest na początek sierpnia. Nowe boisko wraz z całą jego infrastrukturą zostanie oficjalnie otwarte w pierwszej połowie września, ale już w sierpniu odbędą się na nim pierwsze treningi – informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Dodatkowo w późniejszym czasie zrealizowana zostanie także wymiana ogrodzenia od strony ul. Wolności i wzdłuż drogi dojazdowej w obiekcie oraz remont muru oporowego wraz z malowaniem ogrodzenia od Drogowej Trasy Średnicowej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości