Reklama:


Nowe stowarzyszenie w Chorzowie. Już w sobotę pierwsze zajęcia

Nowe stowarzyszenie w Chorzowie. Już w sobotę pierwsze zajęcia
Zajęcia w ramach "Chorzowskiego Ogrodu Społecznego" odbędą się na terenie CIS.fot. CIS Chorzów

W Chorzowie powstała kolejna inicjatywa społeczna, tym razem skierowana do młodzieży. Stowarzyszenie „Koncepcja” oficjalnie rozpoczyna swoją działalność i natychmiast zabiera się do realizacji pierwszego projektu.

Nowe stowarzyszenie powstało z myślą o aktywizacji dzieci i młodzieży. Na uczestników czekają rozmaite warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania, wymiany, czy też prelekcje.

– Naszym głównym celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży. Chcemy zachęcać młode osoby do otworzenia się na otaczający nas świat – zapowiadają władze stowarzyszenia.

Na początek wyjątkowy ogród

Pierwszą inicjatywą jaka zostanie zrealizowana przez „Koncepcję” jest utworzenie „Chorzowskiego ogrodu społecznego”. Stanie się to przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Błękitny Anioł” i Klubem „Aktywnych Rodzin”, a także Centrum Inicjatyw Społecznych

– Ogród społeczny to miejsce, w którym młodzi ludzie, ale nie tylko, mogą za darmo nauczyć się jak uprawiać swoje własne warzywa, zioła. Mogą również wziąć udział w zajęciach z jogi, medytacji oraz renowacji starych, zaniedbanych przedmiotów (upcykling) i podarować im drugie życie – mówią organizatorzy.

Pierwsze zajęcia w „Chorzowskim ogrodzie społecznym” odbędą się już w sobotę tj. 30 lipca o godzinie 10.00 na terenie wspomnianego Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18. Uczestnicy zgłębią tajniki medytacji, każdy zainteresowany musi zabrać ze sobą koc lub matę.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości