Reklama:


Diamentowa Liga zbliża się wielkimi krokami. Prawie 5 godzin emocji na Śląskim!

Diamentowa Liga zbliża się wielkimi krokami. Prawie 5 godzin emocji na Śląskim!
Najszybsza Polka Ewa Swoboda zaprezentuje się w ostatniej konkurencji Memoriału Kamili Skolimowskiej - biegu na 100 mFot. Marcin Bulanda

Takiego mityngu w Polsce jeszcze nie było! Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 6 sierpnia w randze Diamentowej Ligi. Na listach startowych jest aż 19 złotych medalistów niedawnych MŚ w Eugene.

Miłośników lekkoatletyki czeka prawie 5 godzin wielkich emocji na Stadionie Śląskim. Już w najbliższą sobotę (6 sierpnia) w „Kotle Czarownic” obejrzą oni spektakl, jakiego Polska jeszcze nie widziała.

Jak już informowaliśmy, Memoriał Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy zaliczany będzie do najbardziej prestiżowego cyklu „królowej sportu” – Diamentowej Ligi.

Czytaj także: To będzie hit! Lekkoatletyczna „Liga Mistrzów” na Śląskim

O godz. 13.15 rozpocznie się ceremonia otwarcia, zaś o godz. 13.30 ruszy pierwsza konkurencja – skok o tyczce mężczyzn, z udziałem fenomenalnego Armanda Duplantisa. Szwed na niedawno zakończonych MŚ w Eugene skoczył aż 6,21 m, bijąc własny rekord świata. Kto wie, być może na Stadionie Śląskim jeszcze go poprawi!

Nadzieję na wybitny wynik organizatorzy mityngu mają także m.in. w biegu na 200 m kobiet. Mistrzyni świata Shericka Jackson (Jamajka) zmierzy się z najszybszą kobietą globu na dystansie 400 m Shaunae Miller-Uibo (Bahamy). Jackson w Eugene wygrała 200 m z rewelacyjnym wynikiem 21,45 s – drugim w historii tej konkurencji. Szybciej pobiegła tylko nieżyjąca już Florence Griffith-Joyner (21,34 s na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 r.).

Na listach startowych Memoriału Kamili Skolimowskiej widnieje 49 medalistów MŚ w Eugene, w tym 19 złotych.

Jak już wspomnieliśmy, mityng rozpocznie się o godz. 13.30, główną część Diamentowej Ligi zaplanowano od godz. 16.00. O godz. 17.06 trzymać będziemy kciuki za Kajetana Duszyńskiego, mistrza olimpijskiego z Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 m, który ma wystąpić w biegu na 400 m.

Natomiast finałową konkurencją będzie bieg na 100 m kobiet – z udziałem m.in. Shelly-Ann Fraser-Pryce oraz Ewy Swobody (godz. 17.52).

– To będzie program napakowany wydarzeniami tak, jak jeszcze nie był nigdy wcześniej w Polsce żaden mityng lekkoatletyczny. W kilku przykładach mówimy o całych trójkach z podium w MŚ, w większości to pod względem jakości skład godny olimpijskich finałów – podkreśla Piotr Małachowski, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Wstęp na sobotnie zawody na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny.

Oto program Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim (sobota, 6 sierpnia)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości