Muzeum Hutnictwa nominowane w prestiżowym konkursie. Potrzebne są głosy publiczności

Muzeum Hutnictwa nominowane w prestiżowym konkursie. Potrzebne są głosy publiczności
Muzeum Hutnictwa ma szansę na otrzymanie kolejnej nagrody.fot. Paweł Mikołajczyk

Trwa kolejna edycja konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Wśród nominowanych obiektów znajduje się wyjątkowe miejsce zlokalizowane w Chorzowie.

Zarząd Województwa Śląskiego już 23 raz ogłosił ten prestiżowy konkurs. Jego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

– Dobrej jakości przestrzeń, mająca charakter użyteczności publicznej przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju w skali lokalnej i regionalnej. Dlatego tak ważne jest kształtowanie i ochrona jej wysokiej jakości – czytamy w opisie konkursu.

Wśród 27 nominacji znalazło się miejsce dla Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Obiekt walczy m.in o nagrodę publiczności. Każda chętna osoba może zagłosować w plebiscycie. Wystarczy wejść na jego stronę [TUTAJ]. Następnie należy przydzielić punkty (3,2 i 1) wybranej realizacji. Głosujący podaje adres email, na który wysyłany jest indywidualny link. Potwierdzenie głosowania następuje poprzez kliknięcie w przesłany w wiadomości link, co powoduje uwzględnienie oddanego głosu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa